[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

مهدی رجب‌زاده: داوران باید اَلَک شوند!، روزنامه شیراز نوین

پیشکسوت فوتبال کشورمان معتقد است شاگردان اسکوچیچ مقابل تیم ملی لبنان، تحت تأثیر عدم دعوت از مهدی طارمی به اردوی ملی‌پوشان بودند.
مهدی رجب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره شرایط تیم قشقایی شیراز اظهار داشت: با همت بازیکنان، مدیران و کادر فنی جوّ خوبی بر تیم حاکم است و کار خود را به خوبی انجام می‌دهیم. تمام تمرکز ما روی این است که روزبه‌روز پیشرفت کنیم و کیفیت فنی خود را بالا ببریم. روزی که با مدیران باشگاه قشقایی صحبت کردم، برنامه ما این بود که تیمی خوب و رو به پیشرفت تشکیل بدهیم و از صعود صحبت نکردیم.
وی در مورد صدرنشینی شاگردانش در لیگ دسته اول تصریح کرد: این موضوع ما را نگران و کارمان را دشوارتر می‌کند. باید به بازیکنان بقبولانیم که اسیر غرور و تمجیدها نشوند و ماندن در این جایگاه، بسیار دشوارتر از رسیدن به آن است. ما می‌خواهیم تیمی بی‌ادعا و باکیفیت داشته باشیم. ما پتانسیل پیشرفت را داریم و نباید بگوییم چون صدرنشین هستیم، پس صعود می‌کنیم. این تفکر، خیالی باطل و یک اشتباه تاکتیکی بزرگ است. ما پله پله جلو می‌رویم تا به اهداف خود برسیم.
سرمربی قشقایی شیراز در مورد حاشیه‌های لیگ یک به ویژه اعتراض‌ها به قضاوت داوران بیان کرد: لیگ دسته اول کمتر از لیگ برتر دیده می‌شود و حاشیه‌هایی دارد. مدیران فدراسیون جزو داوران قدیمی زحمتکش بوده‌اند و باید داوری را مدیریت کنند. ما پتانسیل قدرتمندی در داوری داریم و باید یک «اَلَک» برای انتخاب داوران باشد. نباید به داوری که اشتباه فاحشی می‌کند، قضاوت بازی‌ها را بدهند تا سلامت مسابقات گسترش یابد. همه داوران اشتباه می‌کنند، اما اشتباهات پُر حرف و حدیثی رخ می‌دهد.
رجب‌زاده درباره شرایط مالی و امکاناتی باشگاه قشقایی شیراز به تسنیم گفت: هواداران قشقایی در همه شهرها از ما حمایت می‌کنند. امیدوارم مسئولان استان فارس و شورای شهر شیراز که دستی بر آتش دارند، حمایت لازم را از تیم داشته باشند تا در پایان فصل سربلند شویم. چندین سال است که فوتبال و سایر بخش‌های کشور با مشکلات مختلف روبه‌رو هستند، اما نجف‌پور (مالک باشگاه) تمام تلاش خود را می‌کند و مشکلات اسکان را برطرف کرد. با کمک اسپانسر باشگاه، زمین تمرینی خوبی در اختیار ماست و مشکلی از این بابت نداریم.
وی در مورد غلبه تیم ملی ایران بر لبنان و حاشیه‌های پیرامون ملی‌پوشان با غیبت مهدی طارمی خاطر نشان کرد: سرمربی تیم ملی باید حرفه‌ای باشد و نباید از تاکتیک‌ناپذیر بودن بازیکنان صحبت کند. هر کنشی هم واکنشی دارد و طارمی پاسخ اسکوچیچ را داد. خوشبختانه تیم ملی از این حواشی آسیب ندید و پیروز شد. تا قبل از گل آزمون، تیم ملی مقابل لبنان تحت تأثیر دعوت نشدن طارمی بود و پس از گل اول مطمئن بودم گل دوم را می‌زنیم. لبنان چیزی در چنته نداشت و فقط باید گل اول را می‌خورد.
بازیکن پیشین تیم ملی ایران با بیان اینکه باید کارهای مدیریتی انجام شود تا این تیم آسیب نبیند، خاطرنشان کرد: فدراسیون باید مشکل را حل کند تا از همه داشته‌های خود استفاده کنیم. نمی‌دانم مدیریت اسکوچیچ در تیم ملی چگونه است، اما بازیکنان ما بالاتر از سطح آسیا هستند و نسل بسیار خوبی داریم که باید به درستی مدیریت شود. با اینکه کارشناسان از بازی ایران ایراد می‌گیرند، به نظرم مهم این است که پیروز می‌شویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی