[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

واکسن‌زده‌ها نمی‌میرند ، روزنامه شیراز نوین

مشاور عالی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ گفت: آخرین تحلیل‌های آماری، اثربخشی واکسیناسیون بر کاهش جدی موارد فوت ناشی از ویروس کرونا را نشان می‌دهد.
 به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «محمود نجابت» با دعوت از افراد بالای ۱۲ سال استان برای دریافت سریع واکسن علیه بیماری کووید ۱۹ اظهار کرد: جدیدترین تحلیل‌های آماری از سوی وزارت بهداشت، نشان‌دهنده اثربخشی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در کاهش مرگ و میر ناشی از این بیماری است و ضرورت دارد افراد بالای ۱۲ سال استان، دریافت واکسن علیه این بیماری را 
جدی بگیرند. او همچنین از اثربخشی واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹ در جلوگیری از شدت یافتن بیماری و بستری بیماران مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها خبر داد و گفت: در شرایط فعلی افرادی که هنوز واکسن ویروس کرونا را دریافت نکرده اند، بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری را به خود اختصاص داده اند. دکتر نجابت ادامه داد: با توجه به پیشتازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در راه اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در کشور و همت مسئولان دانشگاه در سرعت بخشیدن به فرایند تزریق واکسن علیه این بیماری، ضرورت دارد افرادی که تاکنون برای دریافت واکسن مراجعه نکرده اند، هرچه سریع تر اقدام کنند. مشاور عالی سرپرست دانشگاه همچنین بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر ویروس کرونا از سوی تمامی اقشار جامعه تأکید کرد و گفت: افراد واکسینه شده نیز همانند افرادی که هنوز در انتظار دریافت واکسن هستند، باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی پایبندی گذشته را داشته باشند تا بتوانیم با کاهش موارد ابتلا و تکمیل واکسیناسیون برای ایمنی جمعی با سرعت بیشتری به پایان این پاندمی نزدیک شویم.
او با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی برخی از شهرستان‌های استان، بر نظارت ویژه مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بر رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی در اصناف و اماکن پرتردد تأکید کرد و برون‌رفت از شرایط کنونی را مستلزم یک همکاری همگانی دانست.
دکتر نجابت اظهار کرد: در شرایط فعلی واکسیناسیون در کنار رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی می‌تواند از ابتلا به ویروس کرونا و مرگ ناشی از آن پیشگیری کند؛ بنابراین برای ایمن سازی عمومی در سطح استان، مشارکت بیش از پیش مردم نیاز است.
مشاور عالی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه این نشست، اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، وضعیت آمار مبتلایان به ویروس کرونا در مناطق مختلف استان و آخرین آمارهای جان‌باختگان این بیماری در شیراز و دیگر شهرستان‌های استان، همچنین روند انجام تست‌های pcr در مراکز ۱۶ساعته، تست‌های سریع و فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹ را ارزیابی کرد. بررسی عملکرد تیم‌های واکسیناسیون کرونا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، میزان موجودی واکسن ویروس کرونا و موجودی داروهای ویژه واکسیناسیون در استان، از دیگر محورهای مورد بررسی مشاور عالی سرپرست دانشگاه در نشست دیروز بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی