[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

ارزش‌گذاری میلیاردی قاچاق، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
لنگار اقتصاد و به پیوست آن اشتغال فارس، همچنان بر حوزه فعال قاچاق سنگینی می‌کند. روزانه تعداد قابل توجهی قاچاقچی لو رفته بازداشت و با پرونده تنظیمی روانه حوزه‌های قضایی می‌شوند. زندان معمول ترین حکم برای قاچاقچیان است. با محکوم شدن و در حبس قرار گرفتن یک فرد، یک خانواده دچار بحران اقتصادی می‌شوند. از گذشته تاکنون وقتی یک فرد یا سرپرست خانواده دستگیر می‌شد و جرمش حمل و فروش مواد مخدر بود، به دلیل سابقه دار بودن در این شغل، بعضی دیگر از افراد خانواده برای امرار معاش مجبور بودند راه او را ادامه دهند تا روند فروش و جریان حفظ مشتریان قطع نشود. 
این روند معمول و ادامه دار بوده و است. حالا اما با تشدید بحران بیکاری، باید منتظر اثرات سوء آن بود. پلیس در خط مقدم برخورد با سوداگران مرگ و نیز قاچاق کالا قرار گرفته است. این کار دچار روزمرگی شده و برنامه ریزان و طراحان حوزه اجتماعی، اقتصادی نسبت به آن بی تفاوت شده اند. قاچاقچیان از طرفی دستگیر می‌شوند و از طرفی به زندان می‌افتند و باز در پایان دوره حبس به جامعه بازمی‌گردند و خرید و فروش ادامه دارد. این افراد برای خود یک پا در زندان و یک پا در شهر سلطانی هستند که نبض اقتصاد را در دست دارند. اخبار رسیده از پایگاه خبری پلیس فارس حکایت از تداوم قاچاق در بخش‌های مختلف دارد. 
فرمانده انتظامی شهرستان «ممسنی» از توقیف یک دستگاه وانت مزدا و کشف کالای قاچاق به ارزش 4میلیارد ریال 
خبر داد. 
سرهنگ «محمد نیکبخت» بیان کرد: مأموران یگان امداد ممسنی هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور «قائمیه-نورآباد» به یک دستگاه خودرو وانت مزدا مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.
وی افزود: مأموران انتظامی در بازرسی از این خودرو، 700 ثوب پوشاک زنانه و 8 حلقه تایر خارجی قاچاق و فاقد مدارک گمرکی را کشف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی با بیان اینکه کارشناسان ارزش محموله کشف شده را 4میلیارد برآورد کرده‌اند، گفت: یک متهم در این زمینه دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی 
معرفی شد.
دپو احشام قاچاق در گله‌دانی لو رفت 
فرمانده انتظامی «فسا» از کشف 97 رأس گوسفند قاچاق و فاقد مجوز در بازرسی از یک گله‌دانی خبر داد. سرهنگ «محمدهاشم قسام» اظهار کرد: مأموران پلیس آگاهی فسا با اقدامات فنی و تخصصی از دپو احشام قاچاق در یک گله‌دانی واقع در اطراف یکی از روستاهای این شهرستان مطلع شدند و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مقام قضایی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن مکان موفق شدند 97 رأس گوسفند قاچاق را کشف کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان فسا با بیان اینکه کارشناسان ارزش احشام مکشوفه را 4میلیارد و 850میلیون ریال برآورد کرده‌اند، گفت: در این خصوص 6 دستگاه سواری پژو 405 که در آن محل پارک و آماده بارگیری احشام بودند، توقیف شد.
سرهنگ قسام با اشاره اینکه در این خصوص 7 نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند، از شهروندان خواست هرگونه موارد مشکوک در زمینه قاچاق را از طریق تلفن 110 به پلیس اعلام کنند.
کشف 12 کیلو حشیش در «خرم‌بید»
فرمانده انتظامی «خرم‌بید» از کشف 12 کیلو مواد مخدر از نوع حشیش در بازرسی از یک سواری پراید خبر داد.                               
سرهنگ «علی‌اکبر کریمی» بیان کرد: در راستای طرح مبارزه با قاچاق مواد مخدر، روز دوشنبه مأموران انتظامی ایست و بازرسی شهید «جنتی‌فر» با انجام اقدامات فنی و کنترل نامحسوس جاده‌های مواصلاتی، به یک سواری پراید مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.
وی خاطرنشان کرد: در بازرسی از این خودرو 12 کیلو مواد مخدر از نوع حشیش که به طرز ماهرانه‌ای در قسمت‌های مختلف جاسازی شده بود، کشف شد. فرمانده انتظامی «خرم‌بید» عنوان داشت: در این خصوص یک نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.
کشف 24 کیلو تریاک از وانت پیکان
فرمانده انتظامی «داراب» از توقیف یک دستگاه وانت پیکان و کشف 24 کیلو و 800 گرم تریاک در بازرسی از آن خبر داد.
سرهنگ «علیرضا نوشاد» اظهار داشت: در راستای تشدید اقدامات انتظامی و برخورد قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر، مأموران انتظامی داراب حین کنترل محورهای مواصلاتی منتهی به این شهرستان به یک دستگاه وانت پیکان مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.
وی افزود: مأموران انتظامی در بازرسی از این خودرو 24 کیلو و 800 گرم تریاک که در قسمت مختلف وانت به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بود، کشف کردند.
فرمانده انتظامی داراب با اشاره به اینکه در این خصوص 2 نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند، افزود: این فرماندهی با تمام توان برای ایجاد امنیت پایدار مردم پای کار است و هرگونه تحرک قاچاقچیان و سوداگران مرگ را رصد می‌کند و نمی‌گذارد خواب خوش بر چشمان این افراد بنشیند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی