[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

قرض‌الحسنه بازوی کسب‌وکارهای کوچک ، روزنامه شیراز نوین

مسئول سازمان بسیج سازندگی فارس از اجرای ۳۹۷ برنامه توسط این سازمان در هفته بسیج خبر داد و گفت: رزمایش مقتدرانه ۱۲هزار نفری جهادی در هفته بسیج در فارس برگزار می‌شود‌.
اسماعیل قزل‌سفلی در جمع خبرنگاران با گرامیداشت هفته بسیج از اجرای 397 برنامه در این هفته توسط این سازمان خبر داد و اظهار داشت: برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی به صورت منطقه‌ای و ناحیه‌ای در سطح استان از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده این سازمان در هفته بسیج است.
به گفته وی، افتتاح صندوق‌های قرض‌الحسنه و توسعه کسب و کارهای کوچک و افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی عمرانی از جمله برنامه‌های دیگر سازمان بسیج سازندگی فارس در هفته بسیج است.
قزل‌سفلی با اعلام تغییر رویکرد نهضت خدمت‌رسانی مؤمنانه به «خدمت مؤمنانه» تصریح کرد: در این راستا رزمایش مقتدرانه 12هزار نفری جهادی با 7 خرده رزمایش از روز 29 آبان ماه در جهرم آغاز خواهد شد و تا 10 آذر ادامه خواهد داشت.
مسئول سازمان بسیج سازندگی فارس با اشاره به اینکه شهرستان‌های سردسیری در شمال استان فارس وجود دارد، یکی از این خرده رزمایش‌ها را رزمایش تعمیر و سرویس وسایل گرمایشی محرومین در شمال فارس عنوان کرد و گفت: با توجه به گرمایی که در شهرستان‌های جنوبی استان از جمله جهرم، خنج، مهر و لارستان به وجود آمده، با همکاری بسیج مهندسین کشاورزی رزمایش کمک به کشاورزان در جنوب فارس برگزار خواهد شد. وی به رزمایش آسیب‌های اجتماعی در 76 محله حاشیه‌نشین اشاره کرد و گفت: گروه‌های جهادی رزمایش آسیب‌های اجتماعی پیشگیری از اعتیاد و طلاق را در سطح محله‌های حاشیه‌نشین و استان برگزار خواهند کرد.
رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس در ادامه با اشاره به اینکه مناطق با ضریب محرومیت بالا در استان وجود دارد، از دیگر خرده رزمایش‌های هفته بسیج را احداث، تعمیر و مرمت منازل محرومین توسط گروه‌های جهادی در این مناطق دانست.
قزل‌سفلی ادامه داد: اعزام گروه‌های جهادی خادم‌الشهید برای خدمت به خانواده‌های شهدا در شهرهایی که بیش از 400 شهید دارند، از دیگر خرده رزمایش‌های هفته بسیج است.
وی ادامه داد: در شهرهای دارای علوم پزشکی، با همکاری بسیج جامعه پزشکی، ارائه خدمات رایگان پزشکی در محلات محروم از جمله رزمایش‌های دیگر هفته بسیج است. به گفته وی، آموزش به دانش‌آموزان محروم یا بازمانده از تحصیل در مناطق و محلات محروم استان، از دیگر رزمایش‌های گروه‌های جهادی در هفته بسیج است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی