[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

معدنچی: به فجر امسال خیلی خوش بینم، روزنامه شیراز نوین

مربی تیم فجر شهیدسپاسی می‌گوید که تساوی برابر استقلال نتیجه خوبی برای این تیم بود.
مهرزاد معدنچی مهاجم پیشین تیم پرسپولیس و تیم ملی ایران، این روزها در کادرفنی فجر شهیدسپاسی حضور دارد و اولین تجربه لیگ برتری خود را پس از صعود به سطح اول فوتبال ایران می‌گذراند.
او در گفت‌وگو با سایت ورزش سه به سؤالات پیرامون وضعیت تیم فجر شهیدسپاسی پاسخ داده است.
مربی تیم فجرشهیدسپاسی شیراز درباره وضعیت این تیم توضیح داد: ما یک تیم بسیار یک دست، جوان و بی‌ادعا داریم و امسال کار بسیار سختی داریم. فجر همیشه از قدیم الایام بازیکن ساز بوده تا اینکه بخواهد مهره‌های ستاره جذب کند. اگر به گذشته برگردیم فجر همیشه به تیم‌های بزرگ پرسپولیس و استقلال و تیم ملی بازیکن معرفی کرده است. ما امسال بعد از هشت سال به لیگ برتر آمده‌ایم و هدفمان این است که بتوانیم یک تیم یک دست داشته باشیم و تیم را در لیگ حفظ کنیم.
او در خصوص شرایط تیم بعد از تعطیلات گفت: چند بازیکن مصدوم داشتیم که در تعطیلات بهتر شدند و به تمرینات اضافه شدند. در حال آماده شدن هستیم و یک بازی سخت مقابل پیکان داریم، امیدواریم بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم.
معدنچی با اشاره به بازی هفته چهارم تیم فجر مقابل استقلال و حواشی این بازی عنوان کرد: پیش از بازی با استقلال می‌دانستیم بازی سختی داریم چون استقلال امسال از لحاظ بازیکن وضعیت خوبی دارد. بازیکنان خیلی خوبی جذب کرده و بازیکنان سال قبل را هم اکثراً حفظ کرده‌اند و دو خارجی خوب اضافه کرده‌اند. شاکر خدا هستیم که توانستیم آخر بازی با تلاش و کوششی که بچه‌ها داشتند دقیقه آخر بازی را مساوی کنیم. مساوی کردن مقابل استقلال برای ما نتیجه بسیار ایدئالی است چون استقلال تیم بزرگ و قابل احترامی است. آن بازی هم در صحنه پنالتی گل خوردیم و بحث داوری این بازی هم به کنار. همین که تیم ما دست از تلاش برنداشت و تا دقیقه ۹۵ مقابل تیم بزرگی مثل استقلال به گل رسیدیم خیلی با ارزش بود.
او در خصوص صحبت‌هایی که در واکنش به اظهارات فرهاد مجیدی پس از بازی داشت، توضیح داد: وقتی مصاحبه‌ای می‌شود شاید منظور من طور دیگری برداشت شود. بحث من این بود خود فرهاد مجیدی فوتبالیست بزرگ و گلزنی بوده و مطمئناً خودش گل‌های قشنگ زده و گل‌های زشت هم زده است. همه ما فوتبالیست‌ها در عمرمان هم گل‌های قشنگ زده‌ایم و هم گل‌های زشت زده‌ایم. یک بازیکن وقتی دقیقه ۹۵ با تلاش و هر طوری شده با شانه‌ها یا حتی سرش گل می‌زند، گل است و فرقی ندارد زشت باشد یا زیبا. ایشان به‌عنوان یک گلزن نباید درباره بازیکن جوان و بی‌ادعا و یک تیمی که بی‌ادعا آمده‌اند و دقیقه ۹۵ با تلاش بازی را مساوی کرده‌اند این‌طور صحبت کنند‌. ما باید احترام تیم حریف را نگه داریم و درباره تیم خودمان صحبت کنیم. من هیچ‌وقت به خودم اجازه نداده‌ام درباره تیم استقلال صحبت کنم و باید روی تیم خودمان تمرکز کنم. حرف خاصی نزدم و فقط گفتم که آقای مجیدی بهتر است درباره تیم خودش صحبت کند و درباره بازیکن ما صحبت نکند و شاید تیتر آن مصاحبه حاشیه‌ای باشد. وقتی در پرسپولیس بودم تیم استقلال رقیب من بوده و برای من قابل احترام است. فکر می‌کنم فوتبال ایران را در آسیا با پرسپولیس و استقلال می‌شناسند.
مربی تیم فجر درباره کیفیت زمین حافظیه اظهار داشت: زمین حافظیه افتضاح است‌. این‌طور نیست که خودمان از وضعیت زمین راضی باشیم. ما بخشی از بازیکنان لیگ یک را نگه داشتیم و اگر به بازی‌های سال گذشته نگاه کنید می‌بینید ما خیلی خوب روی زمین فوتبال بازی می‌کردیم و امسال هم چند بازیکن باکیفیت به ما اضافه شده‌اند. زمین تمرین ما زمین مناسبی است و تمام کار و تاکتیک ما روی زمین است و ما اصلاً مهاجم بلندزن نداریم که بخواهیم فقط دنبال بردن توپ‌های هوایی باشیم. ما هم دلمان می‌خواهد فوتبال بازی کنیم‌. ما در آبادان ۲-۰ بازی را بردیم و می‌توانید ببینید تیم ما تیمی است که می‌تواند روی زمین هم کار کند و فکر می‌کنم در زمین حافظیه دو تیم متضرر می‌شوند. من نگران این هستم که بازیکنان آسیب نبینند. از مسئولان استان فارس که همیشه تلاش می‌کنند و خدمتگزار فوتبال فارس هستند خواهش می‌کنم، تلاش مضاعفی داشته باشند تا بتوانیم هرچه زودتر استادیوم فارس را آماده کنیم و میزبان تیم‌های لیگ برتری باشیم چون وقتی اینجا می‌آیند فقط فکرشان این است که زمین خراب است و این اصلاً در شأن و شخصیت استان فارس و شهر شیراز نیست. او با اشاره به بازی هفته پنجم فجر مقابل پیکان گفت: بازی راحتی نداریم. از امتیازات تیم پیکان مشخص است که تیم خوب و باکیفیتی است و ما با کادرفنی چند بازی تیم پیکان را دیده‌ایم و نقاط ضعف و قوت آن‌ها را درآوردیم و تمرین‌ می‌کنیم. پیکان تیم بسیار خوب و دونده‌ای دارد و اصلاً بازی راحتی برای ما نیست اما این‌طور هم نیست که تیم ما دست و پا بسته باشد. ما دنبال امتیاز هستیم. تمرینات خوبی انجام داده‌ایم و ان‌شاالله در روزهای آینده با برنامه‌ای که داریم بتوانیم تیم را از لحاظ روحی و روانی آماده کنیم و از این بازی سخت امتیاز بگیریم. معدنچی در پیش بینی از آینده فجر در فصل جاری عنوان کرد: همه ما صادقانه کار می‌کنیم؛ مدیریت باشگاه و کادرفنی که در رأس آن آقای کلانتری است همه صادقانه کار می‌کنیم و رمز موفقیت تیم ما یک دل بودن ماست. تیم فجر تمام تلاشش را می‌کند که بعد از هشت سال بتوانیم حتی جزو پدیده‌های لیگ برتر هم باشیم. من خیلی به این تیم خوشبین هستم. بچه‌های تیم که من یک بخشی از آن‌ها را دو سال است می‌شناسم و یک بخشی هم تازه اضافه شده‌اند، بازیکنان با وجدان، با تلاش و باغیرتی هستند و این می‌تواند یک امتیاز مثبت برای ما باشد؛ من مطمئنم امسال در ادامه لیگ تیم خوبی خواهیم داشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی