[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

نخستین مدال جهانی را برای فارس می‌آورم، روزنامه شیراز نوین

تصادف هم نتوانست مانع از اراده پولادین محمد زارعی وزنه‌بردار ملی پوش مرودشتی در مسیری که ترسیم کرده بود شود؛ او برای فتح سکوی جهانی ۲۰۲۱ ازبکستان مصمم شده است.
زارعی در سانحه اتومبیل به شدت مصدوم شد اما این حادثه نتوانست مانع از رؤیاپردازی او شود و پس از هشت سال دوباره به وزنه برداری بازگشت.
شهرستان مرودشت از دیرباز تاکنون مهد استعدادهای وزنه بردارانی بوده است که در عرصه‌های آسیایی افتخار کسب کرده‌اند اما هنوز استان فارس و این شهرستان مستعد، مدالی در رده بزرگ‌سالان در سطح جهانی و المپیک در این رشته ندارد.
*تابو شکنی 
محمد زارعی می‌خواهد تابو شکنی کند و در مسابقات جهانی ازبکستان که روزهای ۱۶ تا ۲۶ آذر ۱۴۰۰ برگزار می‌شود با کسب مدال، فارس را  صاحب نخستین مدال جهانی بزرگ‌سالان کند.
این قهرمان مقاوم و جان سخت مرودشتی سه‌شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: رکوردهای خوب و قابل قبولی نسبت به  مسابقات جهانی، آسیایی و اروپایی به‌دست آوردم که اگر اتفاق خاصی طی یک ماه تا شروع مسابقات رخ ندهد، امیدوار هستم یکی از سکوهای جهانی را فتح کنم.
وی اضافه کرد: وزنه برداری رشته فوق سنگینی است و باید تا لحظه آخر تمرینات پر فشار ادامه بدهم، امیدوارم  آسیب دیدگی پیش نیاید تا  بتوانم با همین شرایط  خوبی که دارم در مسابقات جهانی ازبکستان شرکت کنم.
*زارعی: می‌خواهم فارس را صاحب نخستین  مدال جهانی کنم 
زارعی که در دسته ۸۹  کیلوگرم روی تخته می‌رود در مورد رقیبانش نیز گفت: چند سال است در این وزن کار می‌کنم و  از مسابقات جهانی ۲۰۱۹ شناخت خوبی از رقیبان در  این وزن پر ترافیک دارم.
وی اضافه کرد: وزن‌های ۸۹ ، ۹۶ و ۱۰۲ کیلوگرم به لحاظ حضور وزنه‌بردارانی با شرایط فیزیکی مناسب، پرترافیک‌ترین وزن‌های این رشته است، با رکورد خوبی که دارم امیدوارم در مسابقات جهانی تداوم یابد و  بتوانم روی سکو بروم.
زارعی از  وزنه‌برداران گرجستان، ارمنستان، ژاپن  و قزاقستان که قطب وزنه‌برداری دنیا است به عنوان حریفان خود نام برد و افزود: در این وزن رقابت بسیار نزدیک است.
وی اضافه کرد: برای حضور قدرتمند در پیکارهای جهانی ۲ اردوی آمادگی بسیار خوبی برگزار کردیم و مرحله سوم آن نیز هم اینک در تهران شروع شده است که تا اعزام به مسابقات جهانی ادامه دارد.
*اگر ادعا داریم مرودشت قطب وزنه‌برداری است، باید حمایت شویم
دارنده نشان طلا و نقره نوجوانان و جوانان مسابقات آسیایی با بیان اینکه اگر ادعا داریم مرودشت قطب وزنه‌برداری است که واقعیت دارد نیز گفت: با وجود نوجوانان مستعدی همچون عباسپور که مدال طلای نوجوانان جهان را کسب کرد  و علی کشتکار؛ وزنه‌برداری مرودشت باید بیشتر  حمایت شود.
وی بیان داشت: فارس تنها در رشته کشتی صاحب مدال المپیک شده است و اگر در وزنه‌برداری از لحاظ کمی ادعا داریم که درست است باید بدانیم از نظر کیفی در کجا قرار داریم و این امر مهم است.
زارعی ادامه داد: باید به این جایگاهی که در مرودشت به آن ادعا داریم که قطب است باید کاری کنیم که در مسابقات جهانی بزرگ‌سالان و المپیک مدال کسب کنیم که متأسفانه این اتفاق تاکنون نیفتاده است، امیدوارم بتوانم نخستین مدال جهانی را برای فارس به ارمغان بیاورم.   
*سانحه اتومبیل هشت سال از وزنه‌برداری دورم کرد
وی گفت: پس از کسب مدال طلا و نقره جوانان و نوجوانان آسیا، در یک سانحه اتومبیل به شدت مصدوم شدم اما این حادثه نتوانست مانع از رؤیاپردازی من شود و پس از هشت سال دوباره  به وزنه‌برداری بازگشتم.
زارعی اضافه کرد: امیدوارم این امر درسی باشد برای کسانی که این رشته سخت و طاقت فرسا را انتخاب کرده و  در مسیری که برای خود ترسیم کرده‌اند هیچ گاه دلسرد نشوند و با اراده قوی دنبال کنند و باید باور کرد که می‌توان از جا بلند شد و افتخار کسب کرد.
*سن نونهالان شروع وزنه‌برداری، زیر نظر پدر
وی گفت: متولد ۱۳۶۹ در شهرستان مرودشت هستم و با علاقه‌ای که به این رشته داشتم از سن نونهالان وزنه‌برداری را شروع کردم تا اینکه توانستم مدال طلا و نقره آسیا در رده نوجوانان و جوانان را کسب کنم.
زارعی گفت: پدرم در فتح آباد مرودشت فوتبالیست بود، بعد به وزنه‌برداری رو آورد و من هم زیر نظر او که مربی‌ام بود وزنه‌برداری را شروع کردم ضمن اینکه پدرم در وزنه‌برداری ورزشکاران زیادی پرورش داد که به تیم ملی هم رسیدند.
این وزنه‌بردار ملی پوش گفت: در تمام رشته‌های ورزش حرفه‌ای رقابت برای کسب مدال سخت است، اما در وزنه‌برداری رقابت فوق سنگین است و باید سرمایه‌گذاری و حمایت بیشتری شود.
زارعی گفت: سومین و آخرین مرحله از اردوهای آماده‌سازی تیم ملی وزنه‌برداری مردان به منظور حضور در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ ازبکستان، از تاریخ ۲۴ آبان تا ۱۹ آذرماه در مجموعه ورزشی آزادی برگزار می‌شود.
پیکارهای وزنه‌برداری قهرمانی سال ۲۰۲۱ جهان روزهای ۱۶ تا ۲۶ آذرماه در تاشکند پایتخت ازبکستان برگزار خواهد شد.
شهرستان مرودشت در ۴۵ کیلومتری شمال شیراز از دیرباز تاکنون یکی از قطب‌های وزنه‌برداری در کشور و استان فارس محسوب می‌شود که ملی پوشان زیادی را در این رشته سخت که به عنوان پولاد سرد شهرت دارد همواره مطرح کرده است.
عباس نجاتی، داریوش نجاتی، لهراسب بهروزی، حسن عمادی، سجاد بهروزی، جابر بهروزی، میلاد اورنگی، حمیدرضا زارع، میثم زارع و هم اینک محمدرضا زارعی پولاد مردان این شهرستان هستند که افتخارات بزرگی را در عرصه مسابقات آسیایی، جهانی و کشور به ارمغان آوردند.
*از قهرمانی آسیا و ورود به المپیک تا نشستن بر روی ویلچر
عباس نجاتی این پولاد مرد مرودشتی را باید بدشانس‌ترین ورزشکار جهان نامید چرا که در اوج و در حالی که سهمیه ورود به المپیک بارسلون را در دست داشت پولاد سرد امانش را نداد و با  آرزوهای بسیاری که داشت، زیر وزنه ماند و با قطع نخاع بر روی  ویلچر نشست.
عباس تا قبل از اینکه ویلچر نشین شود مدال طلای جوانان آسیا، نقره و ۲ نشان برنز بزرگ‌سالان آسیا را در کارنامه داشت و امید بسیار زیادی در چهارمین دوره حضورش در مسابقات آسیایی داشت تا با کسب مدال طلا گام به مسابقات جهانی بگذارد اما پایانی دردناک به همراه داشت.
نجاتی در سال ۱۳۷۱ در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا که در چین برگزار شد در حرکت دوم برای برداشتن یک ضرب وزنه ۵/۱۵۷ کیلوگرمی، پایش پیچ خورد و کتفش در رفت و در حالی که می‌خواست از زیر وزنه فرار کند به روی کمرش فرود آمد تا قصه این پهلوان پولاد مرد برای رسیدن به مدال طلای جهان و المپیک تمام شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی