[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

خرامه در انتظار آب ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین، دکتر محمدهادی ایمانیه استاندار فارس دیروز به شهرستان خرامه سفر کرد و از نزدیک با مسائل و مشکلات این شهرستان آشنا شد. در این بازدید میدانی، استاندار فارس توسعه زیرساخت‌ها و افزایش تولید در خرامه را مهم‌ عنوان کرد و ابراز داشت: با توجه به مصوبه تسریع انتقال آب سد درودزن به شهرستان خرامه که طی سفر ریاست جمهوری به استان فارس تصویب شد، بخشی از موانع تأمین آب در بخش‌های خانگی، صنعتی و کشاورزی رفع خواهد شد. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه که در سلسله سفرهای شهرستانی خود به خرامه سفر کرده بود، در حاشیه این سفر ضمن قدردانی از میهمان‌نوازی اهالی، امام جمعه و مسئولان شهرستان خرامه، هدف از سفر به این شهرستان را رسیدگی به مشکلات موجود برشمرد. 
او توسعه زیرساخت‌ها و افزایش تولید در این ناحیه را مهم‌ عنوان کرد و ابراز داشت: با توجه به مصوبه تسریع انتقال آب سد درودزن به شهرستان خرامه که طی سفر ریاست جمهوری به استان فارس تصویب شد، بخشی از موانع تأمین آب در بخش‌های خانگی، صنعتی و کشاورزی رفع خواهد شد. 
نماینده عالی دولت در استان فارس با انتقاد از روند کند انتقال کارخانه سیمان شیراز به خرامه، ابراز امیدواری کرد که با پیگیری‌های جدی این موضوع هرچه سریع‌تر به سرانجام رسد. استاندار فارس ضمن بازدید از محور مواصلاتی خرامه- مرودشت و پل حسن‌آباد، وضعیت این جاده را از نظر ایمنی نامناسب توصیف کرد و بیان داشت: در همین راستا، پل حسن‌آباد و دست‌کم بخشی از این جاده تا پایان سال جاری آسفالت خواهد شد. وی حمایت از رونق تولید در شهرستان خرامه را، به‌ویژه در زمینه دامداری، بااهمیت ارزیابی کرد و افزود: پرورش بز با تغییرات ژنتیکی و پرورش شتر دو حوزه به‌روز و شایان توجه در شهرستان خرامه است که می‌تواند به الگویی برای افزایش ارزش ‌افزوده، در کل استان و کشور تبدیل شود. وی همچنین درباره راه‌اندازی پست برق ۴۰۰ کیلوولت شهرستان خرامه، از تأمین اعتبار و بهره‌برداری از این پروژه در آینده نزدیک خبر داد. دکتر ایمانیه در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات و موانع توسعه کارخانه فولاد خرامه اشاره و تصریح کرد: یکی از مشکلات دسترسی به برق لازم است که با احداث پست برق یادشده رفع می‌شود و مسئله دیگر تأمین سنگ آهن فولاد است که این موضوع نیز با همکاری مسئولان ایمیدرو به سرانجام خواهد رسید. استاندار فارس در این سفر همچنین نوید داد که استخر دانش‌آموزی و خوابگاه ورزشی ناتمام شهرستان‌ خرامه طی چند ماه آینده و با تزریق بودجه کافی در اختیار اهالی این ناحیه قرار گیرد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی