[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

نامزد پایتخت کتاب ایران شدیم، روزنامه شیراز نوین

شهر صدرا در بین ۱۹۱ شهر داوطلب و شرکت کننده از سراسر کشور، به مرحله نیمه‌نهایی هفتمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران راه یافت.
به گزارش دبیرخانه جشنواره پایتخت کتاب ایران در شهر صدرا، پرنیان با اعلام این خبر افزود: فراخوان هفتمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران در زمستان ۱۳۹۹ از سوی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب اعلام شد که شهر صدرا به عنوان نامزد این دوره خود را معرفی و با انعقاد تفاهم نامه با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، اقدامات خود را آغاز کرد.
وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در خصوص جشنواره پایتختی کتاب در شهر صدرا، اظهار داشت: در حقیقت فرهنگ کتاب‌خوانی حرکتی فراتر از یک مهارت عادی است و در شرایط فعلی جامعه و ضرورت بالندگی هرچه بیشتر انقلاب اسلامی و جامعه دینی و از طرفی در مسیر حرکت به سمت برپایی تمدن نوین اسلامی و با توجه به پتانسیل موجود در شهر صدرا و تعدد فرهنگ‌های گوناگون در شهر، ترویج و ارتقای فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی ضرورتی انکارناپذیر است. از این رو سازمان فرهنگی شهرداری مأمور برنامه ریزی حوزه کتاب گردید تا توسعه و ترویج کتاب و فرهنگ کتاب‌خوانی، پیوست تمام فعالیت‌های فرهنگی، خدماتی و حتی عمرانی گردد که در مدت کمتر از یک سال، اقدام متعدد، متنوع و فراگیری اجرا گردیده و در حال اجراست.
پرنیان با اشاره به برگزاری مسابقات متعدد کتاب‌خوانی، راه‌اندازی کتابخانه‌های محله ای، چاپ و انتشار کتاب، چاپ کتاب‌های یک صفحه ای، طراحی ساخت کافه کتاب، حمایت از هر برنامه کتاب‌خوانی در شهر صدرا، تشکیل شورای سیاست‌گذاری کتاب و... گفت: حجم اقدامات انجام شده در شهر و برنامه ریزی برای فعالیت‌های آتی باعث شد شهر صدرا از بین ۱۹۱ شهر به همراه یک شهر دیگر استان، به عنوان نماینده استان فارس به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کند.
شهردار صدرا افزود: با ترویج و گسترش کتاب و کتاب‌خوانی می‌توان علاوه بر دستیابی به دستاوردهای نوین بشری در زمینه دانش و فرهنگ و پیشینه اندیشه‌ها، عقاید و تجلیات فکری و خلاق بزرگان فکر و اندیشه به سفارش‌ها و توصیه‌های دینی و اسلامی که در آنها کتاب و کتاب‌خوانی جایگاه بالایی دارد، عمل کرد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی