[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

دیون زندانیان پرداخت شود ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، نماینده ولی‌فقیه در فارس خواستار در اولویت قرار گرفتن آرادی زندانیان جرائم مالی غیرعمد با بدهی کمتر از ۵۰میلیون تومان شد.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در مراسم آزادسازی ۸۳ زندانی جرائم غیرعمد در شیراز با بیان اینکه در بحث آزادسازی زندانیان کسانی که زیر ۵۰میلیون تومان بدهکار هستند باید در اولویت آزادی قرار بگیرند، گفت: امید است که در میلاد حضرت زهرا(س) عده دیگری آزاد شوند.
او همچنین با بیان اینکه باید اقداماتی که انجام می‌شود منصفانه بیان شود، اظهار کرد: باید اطلاع‌رسانی و خبررسانی بر مبنای واقعیت باشد و البته نمی‌توان انتظار داشت که همه کارها توسط دولت انجام شود و باید مردم و خیران نیز پای کار بیایند.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه مجموع بدهکاری طبق آنچه گفته شد ۲۵۰میلیارد است، افزود: این میزان برای امکاناتی که در استان ما و کشور است، رقم زیادی نیست. سال گذشته برای کمک‌های مؤمنانه مردم ۴۰۰میلیارد کمک کردند. وقتی این رقم برای کمک‌های مؤمنانه داده می‌شود، پس با همفکری و همراهی مردم می‌توان کمک کرد تا بدهی زندانیان پرداخت شود. دژکام با تأکید مجدد بر آزادی زندانیان با بدهی کم، بیان کرد: باید روی آزادی آن‌هایی که بدهی کمتری دارند، متمرکز شد؛ چراکه مشخص است این افراد چه گرفتاری و وضعیتی دارند که برای ۱۰ یا ۲۰میلیون تومان به زندان افتاده‌اند.
او در بخش دیگری از سخنان خود ‌به نقش مسجد در ارتباطات اجتماعی اشاره و عنوان کرد: حضور در نماز و مسجد و از یکدیگر خبر گرفتن، سنتش در اسلام گذاشته شده و نباید رها شود. مدیران و مسئولان باید در نماز جمعه شرکت کنند؛ چراکه از گذشته مسجد محیط ارتباط مردم و مسئولان بوده است.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه اگر کسی نمی‌تواند این را بفهمد نباید مسئول باشد، تصریح کرد: صمیمیت و ارتباط راحت با مردم در مسجد باید در اولویت قرار گیرد؛ چراکه در این صورت مردم حس می‌کنند حرفشان به مسئولان زده و شنیده شده است.
آیت‌الله دژکام با تأکید بر اینکه مسجد می‌تواند پایه ارتباطات اجتماعی را درست سامان دهد، گفت: مسجد است که این ارتباطات را سازمان می‌دهد و به نتیجه می‌رساند. اگر بناست مشکلی برطرف شود، باید به خانه خدا برگردیم. جای دیگری نمی‌تواند به جای مسجد نقش ایفا کند. نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه باید دوباره این نقش مسجد را احیا کرد، گفت: باید با همکاری دوباره نقش مساجد احیا شود تا نقش خود را در انسجام اجتماعی به خوبی ایفا کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی