[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۹
  • دوره جدید

مدیرکل زندان‌های فارس: رسالت تربیت مجرمان برعهده ماست، روزنامه شیراز نوین

کارگاه آموزشی شیوه‌های دعوت به نماز در اداره کل زندان‌های فارس برگزار شد. مدیرکل زندان‌های فارس در این کارگاه آموزشی گفت: ما با افراد آسیب دیده اجتماع سروکار داریم و از نظر جایگاه حقوقی رسالت تربیت مجرمان برعهده ماست و از لحاظ شخصیت حقیقی باید احساس مسئولیت اجتماعی داشته باشیم و باید بدانیم که بی تفاوتی به این افراد آثار زیان‌باری در جامعه دارد. 
اسحاق ابراهیمی اظهار داشت: رسالت ما در زندان‌ها، رسالت سنگینی است و ضرورت برنامه ریزی برای نجات افرادی که در زندان‌ها به عنوان امانت به ما سپرده شده اند، دوچندان است. 
وی اضافه کرد: کار فرهنگی عمیق در زندان‌ها باید به گونه ای اجرا شود که در روند فرایند اصلاح و تربیت اثرگذار باشد. 
اولویت ما در حوزه فرهنگی و در فرایند اصلاح و تربیت، آموزش، حفظ و تربیت قرآن پژوه و مربی قرآنی از بین زندانیان است. 
مدیرکل زندان‌های فارس اضافه کرد: انتظار ما از مسئولان فرهنگی و روحانیون در زندان‌ها این است که با راه اندازی اتاق فکر در زندان‌ها، به دنبال انجام کار برجسته فرهنگی باشند و برنامه ریزی در جهت انجام فعالیت‌های مبتکرانه و خلاقانه فرهنگی را در دستور کار قرار دهند. ابراهیمی گفت: کار برجسته در حوزه فرهنگی زندان‌ها، تربیت حافظ قرآن است. توانایی در همه شما وجود دارد، فضا و زیرساخت مهیاست، باید آموزش‌های لازم را به جامعه هدف بدهید و هدایتگری کنید. وی با اشاره به یکی از زندانیان زندان مرکزی شیراز در سال‌های گذشته که به واسطه حفظ قرآن و توسل به ائمه اطهار(ع) از اعدام نجات یافت، گفت: این زندانی هم اکنون در روستاهای استان کرمان به عنوان مربی قرآن فعالیت دارد و این کار تربیت مربی، یک کار برجسته قرآنی در زندان‌هاست؛ اینگونه باید مربی تربیت کنید.
مدیرکل زندان‌های فارس یادآور شد: تعداد 1500 زندانی حافظ قرآن از سور منتخب، یک جزء تا کل قرآن در زندان‌ها داریم و این رقم باید افزایش یابد. ابراهیمی اضافه کرد: در هر اندرزگاه، یک قلم قرآنی وجود دارد و انتظار می‌رود حافظان قرآنی بیشتری تربیت شود. 
وی تأکید کرد: در زندان باید زمان، مدیریت شود. اگر شما برنامه داشته باشید رئیس زندان مکلف به اجرای آن است و اگر بتوانیم به استناد آیه شریفه 32 سوره مائده «فکانما احیاالناس جمیعا» حتی دو نفر هم تربیت کنیم، مطمئناً اثرگذار است. 
مدیرکل زندان‌های فارس در ادامه با تأکید بر اینکه زندانیانی که در فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی زندان‌ها مشارکت فعال دارند در آیین‌نامه جدید سازمان زندان‌ها نیز تسهیلات قانونی دریافت می‌کنند، گفت: آیین نامه جدید سازمان ابلاغ شده و زندانیان برای استفاده از تسهیلات قانونی، باید در برنامه‌ها مشارکت جدی داشته و امتیاز لازم را کسب کنند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی