[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

آموزش‌های مهارتی واگذار شود، روزنامه شیراز نوین

دکتر غلامحسین حسینی نیا، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جلسه شورای اداری آموزش فنی و حرفه ای فارس گفت: مهارت آموزی به جوانان باعث می‌شود تا آنان در ادامه مسیر زندگی بتوانند موفق تر ظاهر شده و با به دست آوردن شغلی مناسب و پایدار و تشکیل خانواده و نداشتن دغدغه معیشتی، به خوشبختی نزدیک‌تر شوند. معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور که در جمع رؤسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان فارس و نمایندگان بخش خصوصی سخن می‌گفت، بیان داشت: سعادت و سلامت جامعه در دست جوانان است و توانمندسازی جوانان با ارائه آموزش‌های معطوف به بازار کار وظیفه ماست. 
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ما امروزه در یک نقطه عطف در حوزه مهارت آموزی و تعالی آموزش‌های مهارتی قرار داریم، خاطرنشان کرد: بایستی در برنامه‌ها و روش‌های آموزشی تغییر ایجاد کرده و با بینشی کارآفرینانه به آموزش‌ها نگاه کنیم و تلاش نماییم مطابق با علم روز و نیاز جامعه، آموزش‌هایی اثربخش و باکیفیت را به جامعه ارائه نماییم. این مقام مسئول افزود: نظام صلاحیت حرفه‌ای و شایستگی‌ها در سایر کشورهای جهان و به خصوص کشور‌های پیشرفته از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ به نحوی که فرد در قبال خدمتی که ارائه می‌دهد، کاملاً مسئول بوده و در صورت نداشتن صلاحیت حرفه ای با وی برخورد می‌شود.
دکتر حسینی نیا در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: تصدی گری آموزش‌های مهارتی بایستی به تدریج به بخش خصوصی واگذار شود و کیفیت بخشی به آموزش‌های مهارتی به جد در دستور کار قرار دارد. وی در پایان تصریح کرد: افراد دارای یک یا چند مهارت قطعاً در جامعه بیکار نمی‌مانند و در شرایط حاضر مهارت آموزی می‌تواند یکی از بهترین راه‌های برون رفت از وضعیت موجود در حوزه کسب و کار باشد.
در ابتدای این نشست نیز حشمت کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن ارائه گزارشی کوتاه از عملکرد سال جاری به ارائه برنامه‌های آن اداره کل در جهت ارائه خدمات شایسته به جویندگان مهارت پرداخت. در ادامه مهدی افخم، رئیس اداره آموزش و پژوهش استان، ابراهیم زراعتیان، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای اقلید، احسان ایزدی، رئیس پارلمان ملی مربیان و کارشناسان سازمان و علی قاسمی مطلق، رئیس کانون انجمن‌های صنفی آموزشگاه‌های آزاد استان فارس به بیان سخنانی در حوزه آموزش‌های مهارتی پرداختند. در پایان این نشست از شش نفر از بازنشستگان سال جاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس به پاس خدمات و زحمات سی ساله، تقدیر 
به عمل آمد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی