[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

کاشت گیاه دارویی سیاه‌دانه برای اولین بار در خنج ، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنج گفت: کاشت گیاه دارویی سیاه دانه برای اولین بار در این شهرستان در یک مزرعه نمایشی به مساحت 20هزار مترمربع انجام شد. به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خنج، علی علی پور با تأکید بر اهمیت رعایت تاریخ کاشت گیاهان زراعی در عملکرد تولیدی مزارع، تصریح کرد: عملیات کاشت مزرعه مذکور در بیست و پنجم آبان ماه با استفاده از یک دستگاه کمبینات صورت گرفته است. این مقام مسئول با اشاره به مصرف هفت کیلوگرم بذر سیاه دانه از رقم پاکوتاه هندی در هر هکتار از مزرعه نمایشی، اظهار کرد: سیستم آبیاری در این مزرعه به صورت نوین اجرا شده است و از روش نواری بهره می‌برد. به گفته وی، با توجه به خشک‌سالی و کمبود منابع آبی، اصلاح الگوی کشت و جایگزینی گیاهان کم آب بر دارویی با محصولات پر آب بر حائز اهمیت است. گیاهان دارویی از ارزش افزوده بالایی برخوردار هستند و علاوه بر افزایش درآمد کشاورزان موجب تنوع کشت و رونق کشاورزی می‌شوند.
علی پور بیان کرد: توسعه کشت گیاهان دارویی در دستور کار ترویجی کارشناسان جهاد کشاورزی است و به همین منظور کشت زیره سبز و بابونه آلمانی در اراضی زراعی شهرستان خنج برنامه ریزی شده است. 
او ابراز کرد: امیدواریم با کشت توأم با موفقیت این گیاهان دارویی در سال زراعی جاری، شاهد افزایش سطح زیر کشت این محصولات کم آب بر و ارزشمند در سال‌های آتی باشیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی