[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

مسئولیت‌های اجتماعی جزو سرمایه‌های بنگاه اقتصادی محسوب می‌شود، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت نمایندگان و رئیس کمیسیون حمایت قضایی، مالکیت فکری، حاکمیت شرکتی و مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اتاق بازرگانی فارس گفت: بر اساس ماهیت بنگاه‌های اقتصادی به دنبال سوددهی و منافع اقتصادی هستند، اما فعالیت‌های آنان در حوزه مسئولیت اجتماعی نیز به عنوان سرمایه‌های آن شرکت یا بنگاه اقتصادی محسوب می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، سهیلا محبی در جلسه کمیسیون حمایت قضایی، مالکیت فکری، حاکمیت شرکتی و مسئولیت اجتماعی بنگاه‌ها این اتاق بیان کرد: کسب سود تنها یک بعد بنگاه‌های اقتصادی است؛ سرمایه انسانی، فرهنگ و ارزش‌های سازمانی که به مسئولیت اجتماعی آنها معطوف می‌شود، نیز بعد دیگر و مهمی از بنگاه‌های اقتصادی را در بر می‌گیرد. وی با بیان اینکه مسئولیت اجتماعی با فرهنگ و ارزش‌های سازمانی ارتباط مستقیم دارد، افزود: مسئولیت احتماعی مسئولیتی فراتر از وظایف قانونی است و به نوعی می‌توان گفت مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در حکم مدلی از کسب‌ و کار است که به شرکت کمک می‌کند از نظر اجتماعی مؤثرتر و ضمن ارتباط مستقیم تر با مخاطبان و مشتریان خود، به جامعه پاسخ‌گو باشند.
محبی اظهار داشت: تلاش ما در اتاق بازرگانی فارس به عنوان پارلمان بخش خصوصی ایفای نقش مفید و مؤثر در حوزه اقتصاد است که در کنار این رسالت، در مقابل مسائل اجتماعی نیز خود را موظف و مسئول می‌دانیم.
وی اضافه کرد: بر ابعاد مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی فارس آگاه هستیم و تلاش می‌کنیم با آگاه سازی واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی را نیز در این زمینه همراه و همدل کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی