[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

مقدار شیرینی که می‌توانید مصرف کنید و دیابت نگیرید، روزنامه شیراز نوین

هر ساله در تاریخ ۱۴ نوامبر، «روز جهانی دیابت» در کشورها و مناطق مختلف دنیا با برگزاری مراسم و رویدادهای گوناگون گرامی‌‌داشته می‌شود که هدف از این بزرگداشت آگاهی بخشی بیشتر درباره دیابت است.
به گزارش بهداشت نیوز، بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده از سوی فدراسیون بین‌المللی دیابت، حدود ۵۳۷ میلیون نفر از جمعیت بزرگ‌سال جهان مبتلا به دیابت هستند.
این درحالیست که سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز به تازگی اعلام کرده است که تعداد افراد مبتلا به دیابت در جهان رو به افزایش است و با این حال ده‌ها میلیون نفر در شرایط کنونی قادر نیستند انسولین مورد نیاز خود را تأمین کنند.
شعار امسال فدراسیون بین‌المللی دیابت «دسترسی به مراقبت‌های دیابت» اعلام شده و در عین حال با توجه به دشواری‌هایی که در روند درمان و کنترل علائم فراگیر و تهدید کننده این بیماری وجود دارد، همواره تأکید شده که یکی از راه‌های مؤثر برای مقابله با آن، پیشگیری از طریق انتخاب سبک زندگی سالم است و همچنین یکی از فاکتورهای بسیار مهم و حیاتی در امر پیشگیری، توجه به الگوی تغذیه‌ای صحیح و مبتنی بر مواد غذایی سالم و طبیعی عنوان می‌شود.
تمام غذاهای حاوی کربوهیدرات مانند میوه‌ها، سبزیجات، غلات و لبنیات شامل شکر هستند، در حالی که وعده‌های غذایی کاملِ حاوی قند طبیعی، همچنان برای سلامتی مفید هستند اما مطالعات موردی مختلف نشان می‌دهد که مصرف بیش از حد شکر با خطر ابتلا به تعدادی از بیماری‌ها مرتبط است که می‌توان از آن‌ها اجتناب کرد.
بنابر این گزارش به نقل از «اِن دی تی وی»، سازمان جهانی بهداشت (WHO) توصیه می‌کند که مصرف «شکر افزوده به مواد غذایی» نباید بیش از دو قاشق چای‌خوری (۱۰ گرم) در روز باشد زیرا مصرف بیش از حد شکر می‌تواند باعث ایجاد یا تشدید مشکلات مختلف سلامتی شود. همچنین شکر افزوده به غذاها و نوشیدنی‌ها و نیز قندهایی که به طور طبیعی در عسل، شربت‌های طبیعی و آب‌میوه‌های شیرین‌نشده، اسموتی‌ها و پوره‌ها یافت می‌شوند، نباید از پنج درصد کالری دریافتی روزانه فرد بیشتر شوند.
بنابر استانداردهای فعلی، بزرگ‌سالان نباید بیش از ۳۰_۳۵ گرم «قند آزاد» (شامل تمام قندهای افزوده به مواد غذایی و شیرینی طبیعی موجود در خوردنی‌هایی مانند آب‌میوه طبیعی) در روز مصرف کنند. همچنین کودکان بین چهار تا شش سال نیز نباید بیش از ۱۹ گرم قند آزاد در روز مصرف کنند در حالی که کودکان بین هفت تا ۱۰ ساله می‌توانند ۲۴ گرم قند آزاد استفاده کنند.
چند راهکار برای کاهش مصرف شکر در رژیم غذایی
۱. سعی کنید بیشتر کالری خود را از غذاهای نشاسته‌ای (غلات کامل)، میوه‌ها و سبزیجات دریافت کنید تا یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید.
۲. از دارچین، جوز هندی، عصاره بادام، وانیل، زنجبیل یا لیمو به جای شکر استفاده کنید.
۳. به جای نوشیدنی‌های گازدار شیرین، آب، شیر کم چرب، رژیم غذایی بدون قند یا نوشیدنی‌های بدون شکر را انتخاب کنید. در حالی که شیر با چربی کامل و شیر کم چرب حاوی میزان مساوی از قند هستند، انتخاب شیر کم چرب، میزان مصرف چربی اشباع شده را کاهش می‌دهد.
۴. خلاق و مبتکر بوده و به دنبال دستورالعمل غذاهای متنوع باشید. تنوع بی‌پایانی از غذاهای لذیذ بدون نیاز به مصرف شکر وجود دارد!
به یاد داشته باشید که افزودن شکر به مواد غذایی به غیر از شکر طبیعی اقلام در حد اعتدال مضر نیست و تنها در صورت مصرف بیش از اندازه از شکر است که سلامتی افراد به خطر می‌افتد. افراد باید قبل از ایجاد هرگونه تغییر اساسی در رژیم غذایی با یک پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی