[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۸
  • دوره جدید

دستکاری ژنتیک برای تولید جو در شرایط آب و هوایی سخت، روزنامه شیراز نوین

با تداوم گرمایش زمین، محققان استفاده از روش‌های دستکاری ژنتیکی به منظور افزایش تولید انواع محصولات کشاورزی مانند جو را در دستور کار قرار داده‌اند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، گرم شدن زمین امنیت غذایی کشورها را در دهه‌های آینده به طور جدی به خطر می‌اندازد. روش‌هایی مانند دستکاری ژنتیک CRISPR در کشورهایی مانند ژاپن برای تولید گونه‌ای جهش‌یافته از جو مورد استفاده قرار گرفته که از جوانه زدن زودرس این گیاه جلوگیری می‌کند.
جو یکی از محصولات زراعی است که برای تولید نان، غلات، علوفه حیوانات و ماءالشعیر مورد استفاده قرار می‌گیرد. گاهی اوقات جوانه زدن زودرس جو باعث می‌شود از ارزش غذایی آن به میزان زیادی کاسته شود. استفاده از روش دستکاری ژنتیک موجب به خواب رفتن طولانی مدت دانه‌ها و جلوگیری از جوانه زدن زودرس آن‌ها می شود. محققان ژاپنی بدین منظور از روش دستکاری ژنتیکی CRISPR استفاده کرده‌اند. محققان می‌گویند جویی که بدین شیوه تولید می‌شود در برابر برداشت زودهنگام مقاوم است و از این روش می‌توان برای تنظیم دقیق میزان تولید محصولات پرمصرف جهان و مدیریت بهتر اثرات تغییرات آب و هوایی در حوزه امنیت غذایی استفاده کرد.
از روش مذکور می‌توان برای افزایش ۵۰ درصدی برداشت سیب زمینی و برنج، مهندسی تولید انواع محصولات کشاورزی با هدف کاهش ۲۵ درصدی نیاز آن‌ها به آب، تولید کلم بروکلی در فصول متفاوت و غیره استفاده کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی