[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

کمبود زمین بزرگ‌ترین معضل تیم‌های شیرازی است، روزنامه شیراز نوین

تیم فوتبال جوانان آرمان یکی از چند تیم شیرازی حاضر در مسابقات رده‌های پایه سطح کشور است. این تیم در لیگ دسته اول جوانان ایران حضور دارد و سرمربی این تیم امیدوار است که با وجود مشکلات زیاد، آرمان بتواند هم مدعی صعود به لیگ برتر باشد و هم بازیکنان خوبی را به فوتبال شیراز معرفی کند.
وحید رضازاده می‌گوید: تیم آرمان امسال با خرید امتیاز از نماینده ایذه استان خوزستان به لیگ یک کشور راه یافته و حدود 5 ماه است برای حضور در مسابقات کشوری تمرین می‌کند. قرعه کشی مسابقات به تازگی انجام شده و از یکی دو هفته آینده رقابت‌ها آغاز می‌شود.
وی درباره شرایط تیمش گفت: تیم ما از لحاظ فنی وضعیت خوبی دارد اما متأسفانه از نظر امکانات و زیرساخت در شهر شیراز دچار مشکلاتی هستیم که رفع آن‌ها از اختیارات ما خارج است. هزینه‌های سرسام آوری در فوتبال وجود دارد که با کمک خانواده‌های بچه‌ها، مدیریت و اسپانسر توانسته‌ایم تا حدودی منابع مالی را تأمین کنیم اما کافی نیست و شرایط سختی برای همه تیم‌ها وجود دارد. 
رضازاده افزود: هزینه‌های اجاره زمین چمن واقعاً زیاد است. برای هر سانس باید 500 یا 600 هزارتومان بپردازیم و با توجه به اینکه تیم‌های کشوری هر روز باید تمرین کنند، یعنی در ماه حداقل 15 میلیون فقط باید برای کرایه زمین هزینه کنیم. حالا این فقط هزینه زمین است و اگر بخواهیم دستمزد مربیان و سایر هزینه‌ها را هم اضافه کنیم می‌شود روزی یک تا یک میلیون و دویست هزارتومان. از تیم ما هم فقط یک شخص خیر حمایت می‌کند که بخشی از هزینه‌ها را تقبل کرده اما برای ادامه راه نیاز به حمایت‌های بیشتری احساس می‌شود.
این مربی شیرازی به مشکل دیگری نیز اشاره می‌کند و آن ساعات در نظر گرفته شده برای تمرین بچه‌هاست: گاهی زمین را فقط برای ساعات 8 یا 9 صبح به ما می‌دهند که این موضوع به خصوص در دوران تحصیل خیلی برای ما دردسرساز است. حتی در روزهایی که مدرسه‌ها هم تعطیل است، باز هم ساعت 8 صبح زمان خوبی برای تمرین فوتبال نیست و در سایر نقاط دنیا هم چنین چیزی وجود ندارد، اما به دلیل کمبود زمین مناسب، مجبوریم در این ساعات هم تمرین کنیم.
وی درباره زمین چمن ورزشگاه شهید دستغیب گفت: خیلی‌ها به چمن مصنوعی این ورزشگاه ایراد می‌گیرند اما من می‌گویم ای کاش چهار زمین مانند همین ورزشگاه در شیراز وجود داشت تا بخشی از مشکلاتمان حل می‌شد. متأسفانه اخیراً زمین چمن دستغیب را هم به مزایده می‌گذارند و دیگر دست هیئت فوتبال هم نیست. کلاً هیچ چیزی روی اصول و روال خوبی پیش نمی‌رود و همین است که خروجی‌های فوتبال شیراز بسیار اندک و محدود شده است. مربی تیم فوتبال آرمان شیراز افزود : چند روز پیش با مسئول برگزاری مسابقات پایه کشور صحبت می‌کردم و ایشان می‌گفت شیرازی‌ها 30 تیم در رده‌های مختلف پایه دارند و همه تیم‌ها برای بازی‌های خانگی از زمین شهید دستغیب استفاده می‌کنند و اگر این‌طور پیش برود شاید مجبور شویم بازی‌های بعضی تیم‌های شیرازی را در زمین‌های بی‌طرف برگزار کنیم. واقعاً هم حرف بیراهی نیست و برای شهر بزرگی مثل شیراز چنین اتفاقی اصلاً  قشنگ نیست. باید برای حل معضل زیرساخت‌های ورزشی به خصوص در حوزه فوتبال فکر اساسی شود.
وحید رضازاده در پایان صحبت‌هایش اظهار داشت: وجود این همه تیم از شیراز در رده‌های کشوری نشان دهنده پتانسیل بالای بچه‌های این شهر در حوزه فوتبال است اما با این شرایط، این استعدادها به جایی نمی‌رسند. همین حالا که مشغول صحبت با شما هستم، نمی‌دانم فردا کجا و چه ساعتی تمرین دارم. در این شرایط چطور می‌توانم روی مسائل فنی تمرکز کنم؟ برای خرید امتیاز و هزینه‌های تیمی ‌مثل آرمان، حدود یک میلیارد تومان هزینه شده و اگر به خاطر کمبود امکاناتی مثل زمین، این امتیاز از دست برود، آیا اسپانسر حاضر است باز هم در فوتبال بماند؟ باز هم باید خدا را شکر کنیم که چنین مدیری داریم و توانسته این بچه‌ها را حفظ کند وگرنه معلوم نبود سرنوشتشان چه می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی