[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۸
  • دوره جدید

روستاها توانمند شوند، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: باید با کاهش فاصله خدمت رسانی در شهرها و روستاها زمینه کاهش مهاجرت به شهرهای بزرگ و حاشیه نشینی را ایجاد کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در دیدار مدیرعامل پست بانک، اظهار داشت: اعطای وام و تسهیلات به روستاها باید با آموزش و توانمندسازی آنان همراه باشد تا شاهد رشد و ارتقای این اقشار باشیم. نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه تلاش‌های علمی و دانشگاهی در این استان جایگاه ویژه ای دارد، افزود: حمایت بانک‌ها از راهکارهای عملی و دانشگاهی می‌تواند موجب تحول در حوزه‌های مختلف اقتصادی کشور مانند دام‌پروری و کشاورزی شود.
وی با اشاره به درصد جمعیتی استان فارس و سهم این استان از اعتبارات ملی، گفت: با توجه به اینکه فارس دارای بالاترین تقسیمات کشوری است، لازم است در زمینه بهره مندی از تسهیلات بانک‌ها نیز این موضوع موردتوجه جدی قرار گیرد.
استاندار فارس با تأکید بر اینکه بهره گیری از ظرفیت معتمدان محلی در فرایند اعطای تسهیلات در روستاها و به‌کارگیری نیروی موردنیاز در پست بانک، اظهار داشت: این تجربه موفق می‌تواند تبدیل به یک الگو شود؛ زیرا با ایجاد نظارت مردمی مانع از اتلاف منابع و افزایش بازدهی بانک‌ها خواهد شد.
دکتر ایمانیه خواستار افزایش تعداد باجه‌های پست بانک در سطح استان فارس شد و تصریح کرد: تقویت خدمت رسانی به روستاها، خدمت به همه حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور محسوب می‌شود.
در این دیدار مدیرعامل پست بانک و مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس به بیان گزارشی از اقدامات و برنامه‌های خود پرداختند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی