[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۱۹
  • دوره جدید

رونق تولید با پشتیبانی محقق می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
اشاره:
فرایند تولید در بخش دولتی می‌تواند سودآور، اشتغال‌زا و محرک تولید ناخالص ملی باشد. شرکت لعابیران از شرکت‌های تابعه هلدینگ صدرتامین و زیرمجموعه‌های شستا، مثال ارزنده ای در این زمینه است. در پرتو فرمایشات مقام معظم رهبری، این شرکت توانسته است نقش مؤثری در پشتیبانی و رونق تولید داشته باشد و به موازات حمایت از صنعتگران خرد و کلان، در زمینه‌های ارزآوری و ایجاد ارزش افزوده هم گام‌های پرتوانی بردارد. اما این مجموعه به سان دیگر ساختارهای کلان صنعتی برای خدمت‌رسانی به جامعه نیازمند حمایت است. افزایش بی ضابطه و غیرمعمول حامل‌های انرژی روند مثبت اشتغال‌زایی و ارزآوری و پشتیبانی از تولید را در چرخه صنعت استان دچار اختلال کرده و ترمز صنعتی شدن فارس را با تمام قوا خواهد کشید.
در همین زمینه مهندس نادر رضایی منش، مدیرعامل شرکت لعابیران در جمع خبرنگاران به تشریح گوشه‌ای از موفقیت‌های این شرکت پرداخت. مدیرعامل شرکت لعابیران گفت: در یک سال اخیر روند تولید و سودآوری در این مجموعه تولیدی رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد. مهندس نادر رضایی منش با تشریح این اقدامات مثبت خاطرنشان کرد: در شش ماهه اول سال جاری 4196 تن تولید داشتیم که نسبت به سال گذشته رشد 67 درصدی را نشان می‌دهد. همچنین میزان فروش در این بازه زمانی به 50میلیارد تومان رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 86 درصدی را نشان می‌دهد. او با بیان اینکه سود ناخالص این شرکت در همین مدت 10میلیارد تومان بوده و این مبلغ دربردارنده ارتقای 243 درصدی است، اظهار داشت: سود خالص این مجموعه تولیدی نیز در شش ماهه اول سال جاری نسبت به مشابه سال قبل 4میلیارد و 450میلیون تومان است که نسبت به سال گذشته 248 درصد رشد دارد. تولید محصولات با ارزش افزوده و کاهش ضایعات از دلایل این موفقیت بزرگ است.این تولیدکننده برتر در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: در سال 98 صادراتی به ترکیه داشتیم که به دلیل شیوع بیماری کرونا و شرایط قرنطینه متوقف شد. اما بروز چنین مشکلاتی در روند صادرات خللی وارد نکرد و قراردادهای خوبی با سوریه منعقد شده و در حال ورود به بازار پاکستان هستیم. ضمن اینکه شروع صادرات به کشور ترکیه را مجدداً در دی ماه سال جاری پیش رو خواهیم داشت. مدیرعامل شرکت لعابیران در ادامه به تولید محصولات جدیدی نظیر جوهر کاشی اشاره کرد و افزود: در سال گذشته توانسته ایم از تولیدکنندگان رنگ سرامیک در کشور باشیم. در سبد محصولات جدید 270 تن محصول شوگر و وتروزا به بازار ارائه شده که در دوام و زیبایی محصولات نقش مؤثری دارد. با تولید این محصول 450هزار یورو صرفه جویی ارزی در کشور صورت گرفته و این در حالی است که در زمینه تولید گرانیلیای پوششی هم فعال شده ایم.
رضایی منش همچنین خبر از فعالیت‌های دوستدار محیط زیست این مجتمع صنعتی داد و اظهار داشت: فعالیت لعابیران در زرقان هیچ‌گونه آلودگی آب و هوا را به دنبال ندارد. مدیرعامل شرکت لعابیران در ادامه افزود: طی یک سال اخیر هیچ‌گونه تعدیل نیرویی در مجموعه نداشته ایم و برنامه‌هایی برای اشتغال‌زایی نیز در دست اقدام است. او با اشاره به اینکه لعابیران تنها شرکت بورسی لعاب ساز در ایران است که سهام آن در بورس عرضه می‌شود، اظهار داشت: همکاری با بازرگانی‌ها و تولیدکنندگان استانی را در اولویت قرار داده‌ایم و بر این باوریم که روند رشد و تعالی در پرتو همکاری و هم‌افزایی مجموعه اتفاق می‌افتد. رضایی منش در ادامه بیان داشت: به منظور جلوگیری از خروج ارز در کشور، طی دو سال گذشته اقدامات مؤثری برای جایگزینی مواد اولیه که قبلاً از کشورهای ترکیه، اسپانیا، فرانسه و چین صورت می‌گرفت، با نمونه‌های ایرانی انجام شده که موفقیت آمیز بوده است. همچنین از تولیدات نوآورانه این شرکت می‌توان به تولید لعاب‌های سنتی و هنری اشاره کرد که ارزش افزوده چشمگیری را به دنبال دارد و تا پایان سال به ثبت ملی خواهد رسید. ارزش افزوده یک کیلو لعاب سنتی و هنری گاهی معادل یک تن لعاب صنعتی می‌باشد. این تولیدکننده برتر در استان فارس خواستار حمایت از چرخه تولید شد و اظهار داشت: در سال گذشته جهت تولید ۸۰۰ تن در ماه گازبهای ماهیانه حداکثر حدود ۸۰میلیون تومان بوده اما در مهرماه سال جاری با همان تولید ۳۷۰میلیون تومان قبض گاز (یعنی بیش از ۴۰۰ درصد) برای شرکت لعابیران صادر شده است. در نظر داشته باشیم که این افزایش غیرمنطقی تمامی برنامه‌ها و قراردادهای واحدهای صنعتی را برای قیمت‌گذاری محصولات مختل می‌کند و در نهایت مصرف کنندگان و عموم جامعه متضرر خواهند شد. مدیرعامل شرکت لعابیران در پایان خبر از آزادشدن حساب‌های بانکی این مجموعه کلان تولیدی به دلیل خوش حسابی با بانک‌ها و پرداخت معوقات داد. بر اساس این گزارش، شایان ذکر است شرکت لعابیران در مجاورت شهرستان زرقان و در 25 کیلومتری شیراز قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی