[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده: ظرفیت بخش خصوصی به‌کارگیری شود، روزنامه شیراز نوین


 کریم آمالی- گروه شهرستان‌ها- آباده 
مسئولان انجمن‌های فرهنگی و هنری با نماینده مردم شهرستان‌های آباده، بوانات، خرم‌بید و سرچهان در خانه ملت، دیدار کردند.
رحیم زارع با حضور در جمع هنرمندان و فرهیختگان ضمن اظهار رضایت از فعالیت‌های صورت گرفته در این عرصه، به اختصاص بودجه ویژه به فرهنگ و هنر در دولت جدید اشاره کرد و بیان داشت: مجلس شورای اسلامی اهتمام ویژه ای به حوزه فرهنگ و هنر داشته و اعتبارات خوبی از محل بودجه کشور به این بخش اختصاص یافته است. عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان آباده استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای اجرای پروژه‌های فرهنگی هنری را ضروری دانست و افزود: استفاده از ظرفیت بخش خصوص برای اجرای پروژه‌های فرهنگی هنری ضروری است؛ زیرا اعتبارات دولتی برای پروژه‌های عمرانی به خصوص در زمینه فرهنگ و هنر بسیار اندک است و از این رو بخش خصوصی می‌تواند کمک خوبی برای این امر باشد. 
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در ادامه بر حمایت جدی از هنرمندان شهرستان در قالب تعاونی اعتباری هنرمندان تأکید کرد و اظهار داشت: شهرستان آباده ظرفیت بالایی در حوزه فرهیختگان و هنرمندان داراست و این خود افتخاری است که این شهرستان درجه یک نشان منبت و عنوان شهر جهانی منبت را برای خود اختصاص داده و به لطف خدا میراث فرهنگی آن یک به یک در حال ثبت جهانی است. پیشنهاد می‌شود تعاونی اعتباری هنرمندان با جدیت دنبال شود و ما نیز این مورد را تا حصول کامل نتیجه پیگیری 
خواهیم نمود. 
نماینده مردم در خانه ملت افزود: در طی دو سال گذشته حوزه فرهنگ و هنر آسیب‌های جدی را از شیوع بیماری کرونا متحمل شده است؛ اجراهای موسیقی، نمایش، آموزشگاه‌های آزاد هنری، چاپ و تبلیغات و سایر فعالیت‌های فرهنگی و هنری به طور کامل به تعطیلی کشیده شد و از طرفی باعث صدمه و ضرر بسیاری به اهالی فرهنگ و هنر شد. امید است که در آینده ای نه چندان دور با تدابیری که در مجلس شورای اسلامی برای حمایت از هنرمندان صورت می‌گیرد، این مهم نیز به سرانجام برسد و اتفاقات خوبی در حوزه فرهنگ و هنر رقم خورده و بتواند لطمات واردشده جبران شود. رحیم زارع راه‌اندازی هنرستان موسیقی، جشنواره ملی استاد ذوالفنون، همایش ملی دکتر افشین یداللهی، دبیرخانه دائمی سرودها و آهنگ‌های انقلابی و جشنواره سراسری نقالی و پرده خوانی را از دیگر برنامه‌های در حال 
پیگیری برشمرد.  
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده در این دیدار ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتاب‌خوانی گفت: برنامه‌های مهم و گام اساسی در راستای رونق فرهنگ و هنر در شهرستان صورت گرفته که از حمایت‌های آقای زارع در اجرای این برنامه‌ها صمیمانه تشکر می‌کنم. 
هادی فرخی اظهار داشت: برگزاری 4 جشنواره ملی و یک هنرستان موسیقی در شهرستان می‌تواند گام مؤثری در جذب نوجوانان علاقه مند به این حوزه باشد و این درخواست اهالی فرهنگ و هنر از نماینده مجلس در شورای اسلامی است. 
این مقام مسئول در ادامه بیان داشت: از جمله اقدامات مهمی که با پیگیری ویژه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به سرانجام رسید، می‌توان به افتتاح نگارخانه استاد ذوالفنون اشاره کرد که گوشه ای از مشکلات هنرمندان هنرهای تجسمی را کاست، اما با توجه به اینکه عرصه زمین نگارخانه در اختیار شهرداری است، انتظار می‌رود این عرصه در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گیرد تا بتوان با استفاده بهینه از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری گام‌های مؤثری برداشت.
دبیر شورای فرهنگ عمومی آباده در پایان افزود: انجمن‌های فرهنگی و هنری شهرستان آباده در طی سال‌های اخیر به خصوص دوران شیوع بیماری کرونا فعال و پویا بوده و همچنان نیز با تمام توان در راه تعالی فرهنگ و هنر می‌کوشند. از تمامی مسئولان انجمن‌های فرهنگی و هنری که با وجود اعتبارات و امکانات اندک یاریگر این اداره بوده و ما را در تمامی فعالیت‌ها همراهی کرده اند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی