[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

اجرای برنامه اندیشه تمدن‌ساز پاسخ به شبهات است، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه ضرورت جامعه امروزی بر این است که با هدف برگزاری طرح «اندیشه تمدن ساز» با استفاده از اساتید به برخی از شبهات پاسخ داده شود، گفت: چنانچه جامعه ای قصد تمدن سازی دارد، باید سراغ افراد تأثیرگذار برود؛ زیرا یکی از اهداف مهم اندیشه تمدن ساز استفاده از لایحه‌های تأثیرگذار جامعه در پاسخ به شبهات است.
حجت الاسلام مهدی فاطمی پور در نخستین هم اندیشی برنامه «اندیشه تمدن ساز» که به میزبانی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان فارس برگزار شد، اظهار داشت: تمامی مسئولان دانشگاه‌ها در قبال ترویج اندیشه‌های رهبری با عنوان برنامه اندیشه تمدن ساز مسئول هستیم و از آنجایی که پیگیری و میزان تحقق منویات مقام معظم رهبری به دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها سپرده شده، به همین منظور مسئولان دفاتر باید برای اجرای این مهم تلاش جدی تری داشته باشند. به عقیده معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، فرهنگ سازی اندیشه تمدن‌ساز در جامعه دانشگاهی تحقق بخشیدن به بیانه گام دوم انقلاب اسلامی است. حجت الاسلام فاطمی پور ظرفیت سازی در اجرای برنامه اندیشه تمدن ساز در دانشگاه‌ها را به عنوان یک مأموریت اعلام کرد و افزود: برای آشنایی با اندیشه‌های جامعه ساز، رهبر معظم انقلاب، طرح اندیشه تمدن ساز را راه‌اندازی کرد تا از این طریق نگرش تحول‌آفرین و تمدن ساز در میان اساتید و دانشجویان گسترش یابد و با پیامدهای اجتماعی آموزه‌های دینی آشنا شویم. حجت الاسلام حمید مقامی مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان فارس با بیان اینکه امروزه شاهد آن هستیم که طرح اندیشه تمدن ساز در دانشگاه آزاد با موفقیت اجرا شده است نیز گفت: با توجه به اینکه تغییر سبک زندگی باید از دانشگاه شروع شود، دانشگاه آزاد اسلامی نیز با اجرای موفق طرح اندیشه تمدن ساز توانسته در ترویج جامعه اندیشه ساز گام بردارد. به عقیده این استاد دانشگاه در چاپ کتب‌های درس نامه «اندیشه تمدن ساز» شاهد آن هستیم که کمتر اندیشمندی توانسته به مباحث اندیشه اسلامی در قرآن کریم از نگاه دیگری توجه داشته باشد و بتوانند به فهم جامعه امروزی مباحث را ساده و روان بازگو کند و تلاش داریم با انجام این طرح در جامعه دانشگاهی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را محقق کنیم.
حجت الاسلام مقامی با اشاره به اینکه این طرح با محوریت کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن کریم بوده که درآن به سخنرانی‌های رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۵۳ در مسجد امام حسن(ع) مشهد پرداخته شده، افزود: این طرح می‌تواند نقشه راه باشد برای ترویج اندیشه‌های رهبری که در بخش‌های ایمان، توحید، نبوت و ولایت به آن اشاره شده است. مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان فارس اجرای این طرح در فارس را با برخورداری از اساتید صاحب نام و دانشجویان مطرح کرد و افزود: با تشکیل گروه‌های مختلف بخش‌های مختلف درس نامه اندیشه تمدن ساز مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد و پس از آن با بهره گیری از اساتید دوره دیده اهداف مهم این طرح در قالب تبیین اندیشه‌های رهبری در جامعه دانشگاهی ترویج داده می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی