[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

مسئول سازمان بسیج رسانه فارس: برنامه‌ای برای انسجام مدیریتی تدوین شود، روزنامه شیراز نوین

مسئول سازمان بسیج رسانه فارس خواستار تدوین برنامه‌ای مدون و راهبردی برای ایجاد انسجام مدیریتی شد و گفت: صاحب نظران در هیئت‌های اندیشه‌ورز برنامه‌ای طراحی کنند تا ساختارهای فرهنگی با مدیریت واحد به سان یک جبهه در مقابل جبهه رسانه‌ای دشمن عمل کنند.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، هادی رضایی پیش از خطبه‌های نمازجمعه دیروز شیراز، ضمن تبریک هفته بسیج بیان کرد: رهبر معظم انقلاب بر تبیین نگاه جهادی یعنی یکی از ابعاد جهاد فرهنگی که خاستگاه آن معطوف می‌شود به رسانه و فضای مجازی، به صورت مکرر تأکید کرده‌اند.
او افزود: آنچه امروز به صورت واقع شاهد آن هستیم، جهاد در عرصه رسانه و فضای مجازی است که نباید از چشم مسئولان امر مغفول بماند.
رئیس سازمان بسیج رسانه فارس با بیان اینکه جهاد تبیین با نگاهی که مقام معظم رهبری نسبت به رسانه و فضای مجازی دارند، با نگاه فرصت محوری می‌تواند بستری باشد برای ترویج و تبیین اندیشه ناب و باور دینی و انقلابی اسلامی ایران، گفت: چیزی که در اذهان تمام مردم دنیا به ویژه جوانان این مرز و بوم متأسفانه مغفول مانده، انتظاری است که مقام معظم رهبری در باب آسیب شناسی فرهنگ و رسانه داشته‌اند.
رضایی با تأکید بر اینکه مسئولان امر باید یک آسیب شناسی در باب فرهنگ و رسانه داشته باشند و نقاط ضعف را احصا کنند، عنوان کرد: مسئولان باید بر نقاط قوت تکیه کنند تا بتوانند در برابر این جبهه که دشمن علیه جمهوری اسلامی ایجاد کرده است، یارای مقابله داشته باشند.
او با طرح سؤالی مبنی بر اینکه امروز متولیان دستگاه‌های فرهنگی در کشور بسیارند اما چرا آن نتیجه‌ای که باید در باب فرهنگی حصول شود، حصول نمی‌شود، گفت: این را باید آسیب شناسی کرد.
مسئول سازمان بسیج رسانه فارس افزود: با یک نگاه اجمالی بر روند فرهنگی و دستگاه‌های موجود، شاهد آن هستیم که تعدد این دستگاه‌ها هرچند فرصتی هستند برای این نظام مقدس، اما اگر در مدیریت آن انسجام نباشد، در این عدم هماهنگی و توازن قطعاً لطمه و ضربه است و آن نتیجه‌ای که باید در بعد فرهنگی حاصل شود، حاصل نمی‌شود.
رضایی با بیان اینکه جهاد تبیین در فضای مجازی و رسانه امروز وظیفه تک‌تک دلسوزان نظام است، چراکه این جنگ جنگی واقعی است، گفت: دشمن در جنگ‌های سرزمینی ناتوان و مغلوب همت مردم بزرگ ایران شد، اما امروز به علت عدم انسجام مدیریتی در مواجهه با توطئه‌های دشمن در عرصه فضای مجازی بعضاً لطماتی را متوجه ساختار فرهنگی و رسانه‌ای می‌بینیم.
او با تأکید بر تدوین برنامه‌ای مدون و راهبردی برای ایجاد انسجام مدیریتی، گفت: امروز یک برنامه راهبردی مدون وجود ندارد که دستگاه‌های متولی ذیل آن انجام وظیفه کنند و این وظیفه صاحب نظران و صاحب فکران است که بنشینند در هیئت‌های اندیشه ورز برنامه‌ای تدوین و طراحی کنند تا ساختارهای فرهنگی به صورت منسجم با مدیریت واحد به سان یک جبهه در مقابل جبهه رسانه‌ای دشمن عمل کنند. 
مسئول سازمان بسیج رسانه فارس تأکید کرد: باید دغدغه مقام معظم رهبری را در این باب جدی بگیریم؛ چراکه منفذ و روزنه نفوذ فرهنگ دشمن از این معبر بوده و باید جانانه جان‌فشانی کنیم تا دشمن توفیقی حاصل نکند.
رضایی تصریح کرد: توفیق دشمن به معنای تضعیف جبهه انقلاب اسلامی است و امروز فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی در مواجهه با تهاجم فرهنگی دشمن مظلوم واقع شده است و مسئولان امر باور نکرده‌اند که باید جانانه کفن‌پوش در میدان مبارزه و در میدان جنگ جدیدی که دشمن باز کرده است، بایستند و مقابله کنند. او اظهار کرد: امروز آموزش سواد رسانه‌ای یکی از ملزوماتی است که باید تک تک افراد جامعه را در بر بگیرد؛ اما مسئولان امر چه چاره‌ای اندیشیده‌اند و چه آموزش‌هایی را برای مردم عزیز شریف ایران دیده‌اند تا در ناآگاهی فرهنگ آن‌ها مورد تهاجم دشمن قرار نگیرد؟ رضایی تأکید کرد: امروز باید با پشتیبانی لجستیکی عقبه فرهنگ و رسانه دفاع کرد از این فرهنگ عظیم که گستره آن جبهه به خانه تک‌تک مردمان این مرز و بوم رسیده است. پدران و مادران در کنار آموزش، در کنار تأمین مایحتاج مادی و معنوی، یک همت ویژه‌ای برای آموزش و سواد رسانه‌ای فرزندان خود بگمارند که اگر نگمارند آنجا که فرزندانشان در خانه‌ها آرمیده‌اند و در فضای مجازی که امروز به مثال یک دریای متلاطم است که هر لحظه ممکن است جوانان و فرزندان شما در آن غرق شوند، در ناآگاهی شاهد از بین رفتن فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی و انقلابی خودمان نباشیم.
او در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: این روزها حال دل مردم خوش نیست. هرچند امیدوار ره را می‌پیمایند و حال دل مردم خوب نیست. استحقاق مردم شریف و نجیب مردم ایران که در تمام بزنگاه‌ها با جان و مال و آبرو پای حیثیت و کیان انقلاب این نظام و پای کم کاری برخی از مسئولان ایستاده‌اند، این نیست. این نیست که پدران و مادران امروز برای تأمین مایحتاج اولیه زندگی خود و فرزندانشان شرمنده خانواده خود باشند؛ امروز انتظار مردم این است که با روی کار آمدن این دولت انقلابی کم کاری‌های مسئولان در دولت‌های قبل پیگیری و برآورده و مطالبات بحق مردم پاسخ داده شود.
رضایی با بیان اینکه روند خوبی در دولت انقلابی مشاهده می‌شود، گفت: اما نیاز است در تغییر و تحولی که مردم انتظار آن را می‌کشیدند، تسریع ایجاد شود.
او ادامه دار شدن وضعیت موجود را به معنای فراهم شدن زمینه سوء استفاده برای برخی افراد که دل در گرو منافع شخصی خود دارند، دانست و گفت: اندک پس اندازی مردم داشتند که به دعوت برخی مسئولان در دولت قبل در بازار سرمایه به دست دزدان بی حیا به یغما رفته است. انتظار مردم این است که متولیان امر با نگاه علوی در دادگاه علوی محاکمه گردند. کسانی که مردم را با نگاه غیرکارشناسانه دعوت به بازار سرمایه کردند و پس انداز اندک آنها را به یغما بردند و به باد دادند.
رئیس سازمان بسیج رسانه فارس ادامه داد: مردم شرایط تحریم را تحمل می‌کنند؛ چراکه قرار نیست نان بگیرند و عزت بفروشند. اما انتظار این است که در مکتب علوی طوری با متخلفان برخورد شود تا مردم به پای نظام علوی نگذارند. رضایی تصریح کرد: امروز انتظار مردم از مسئولان امر این است که متخلفان و کسانی را که با نان مردم بازی می‌کنند، محاکمه کنند. او تأکید کرد: در این نظام مقدس باید حق مظلوم از ظالم ستانده شود و اگر سیلی توسط ظالم به صورت مظلوم خورد، دادستانی و دادخواهی شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی