[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

انفجار و آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز گفت: وقوع انفجار و آتش سوزی در یک آپارتمان مسکونی در محله کوشک میدان باعث سوختگی یک نفر و بروز خسارات در این منزل شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شیراز، در پی تماس شهروندان با سامانه 125 مبنی بر بروز انفجار در یک منزل مسکونی و مشاهده خروج دود و آتش از یک ساختمان ۴طبقه مسکونی، ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز بی درنگ آتش نشانان ایستگاه سه را در ساعت ۱۰:۲۶ صبح دیروز ۲۸ آبان ماه به محل حادثه واقع در کوشک میدان اعزام کرد.
محمدهادی قانع رئیس سازمان آتش نشانی شیراز در این باره گفت: یک آپارتمان ۹۰ مترمربعی در طبقه دوم ساختمان چهارطبقه مسکونی به دلایل نامعلومی دچار انفجار و آتش سوزی شدید شد. وی با اشاره به احتمال گسترش آتش سوزی به دیگر واحدهای این منزل مسکونی، افزود: بر اثر انفجار بخشی از دیوارهای جانبی این منزل مسکونی دچار تخریب شده و به پایین ساختمان فرو ریخت. قانع ادامه داد: آتش نشانان بلافاصله با قطع جریان برق و گاز ساختمان، با به‌کارگیری چند رشته لوله آبدهی آتش نشانی به مقابله با آتش سوزی پرداخته و در کمترین زمان ممکن، شعله‌های آتش را خاموش و از سرایت آن به واحد‌های دیگر جلوگیری کردند. رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز اضافه کرد: شدت این انفجار و آتش سوزی به حدی بود که دیوار‌های خارجی ساختمان، در و پنجره‌ها تخریب و به منزل مسکونی خسارت وارد شده بود. قانع ادامه داد: با عملیات سریع آتش نشانان، ساکنان ساختمان از طبقات دیگر به فضای خارجی منتقل شدند و آتش سوزی در مدت زمان کوتاهی خاموش شد و آتش نشانان پس از لکه گیری کامل این آتش سوزی، دودهای حاصله را با استفاده از فن‌های قوی به بیرون تخلیه کردند. وی اظهار داشت: در جریان این حادثه، صاحب خانه دچار سوختگی و جراحات شد که مصدوم بلافاصله به مرکز درمانی انتقال یافت. گفتنی است علت وقوع این آتش سوزی توسط کارشناسان عملیات آتش نشانی شیراز در دست بررسی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی