[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۹
  • دوره جدید

۱۸۶ بیمار مبتلا به کرونا در وضعیت وخیم هستند، روزنامه شیراز نوین


به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ۱۸۶ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بخش‌های ICU بیمارستان‌های استان بستری هستند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام بستری ۱۷۹ بیمار جدید مبتلا و مشکوک دارای علائم ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان طی شبانه روز گذشته، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند، هزار و ۴۰۷ نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد، ۱۸۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
او اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک‌میلیون و ۴۷۸هزار و ۸۹ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۶هزار و ۹۲۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۴۳هزار و پنج مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۶هزار و ۷۷۴ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۹۳هزار و ۶۹۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است. این مقام مسئول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۸۱هزار و ۳۰۱ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. دکتر همتی با ابراز تأسف از جان باختن ۱۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز پنجشنبه و دیروز جمعه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را هفت‌هزار و ۱۶۸ نفر اعلام کرد.
معاون بهداشت دانشگاه تأکید کرد: واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در کنار رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی می‌تواند از ابتلا به این بیماری پیشگیری کند؛ بنابراین افرادی که هنوز موفق به دریافت واکسن نشده اند، هرچه سریع‌تر برای این امر اقدام کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی