[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

ایمان سبز متعلق به اقشار کم درآمد است، روزنامه شیراز نوین

 مالک باشگاه ایمان سبز شیراز در نظردارد درجنوب شهرشیراز و در منطقه‌ای محروم و کم برخوردار ورزشگاه ۱۰ هزار نفری احداث کند اما برای تحقق این امر مهم همچنان گرفتار پیچ و خم‌های اداری و مجوز مراجع ذی‌ربط معطل مانده است.
 به گزارش خبرنگار ایرنا، شیراز سال‌هاست از داشتن چندین ورزشگاه خوب و با داشتن چمن مناسب و استاندارد محروم است و با انتقادهای زیادی هم ازسوی تیم‌ها مواجه بوده است.
حال اینکه بخش خصوصی پیش قدم شده و براساس اصل ۴۴ قانون اساسی می‌خواهد درجنوبی‌ترین منطقه شیراز که امکان آسیب‌های اجتماعی وجود دارد، ورزشگاه بسازد نباید سرمایه‌گذار را دلسرد کرد تا عطای کار را به لقایش بخشد.
*حمایت استاندار برای مجوزساخت ورزشگاه  
سرمایه‌گذار باشگاه ایمان سبز شیراز، جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا از مسئولان استان به ویژه استاندارخواست زمین این ورزشگاه که چهار هکتار مساحت دارد و زمین فوتبال آن زیر کشت رفته است، مراجع ذی‌ربط مجوز ساخت این ورزشگاه را صادر کنند زیرا با ساخت ورزشگاه فضای سبز آن هم حفظ می‌شود.
بیژن غلامی ادامه داد: این باشگاه پنج سال است فعالیت خود از زمین خاکی منطقه مهدی آباد (کتس بس)  با راه اندازی جام محلات آغاز کرد و هم اینک این باشگاه با یک ساختار کاملاً حرفه‌ای به ویژه در پایه‌های فوتبال در کشور فعالیت دارد.
وی اضافه کرد: کاری که تیم‌های بزرگ و مطرح کشور در ساختار سازی پایه‌ها انجام  نمی‌دهند و همیشه چشمشان به دنبال بازیکنان تیم‌های دیگر بوده است ما نیز دورخیز بلندی برای حضوردر لیگ‌های مختلف کشور برداشته‌ایم.
*از زمین خاکی تا  حضور در لیگ برترکشور
او افزود:هم اینک تیم‌های نونهالان، نوجوانان و جوانان این باشگاه در لیگ برتر کشور، تیم امید در دسته یک و تیم بزرگ‌سالان هم در دسته دوم  شرکت دارند و بر این باوریم که در آینده نزدیگ تیم بزرگ‌سالان که زیر نظر غلام پیروانی و چند مربی با سابقه شیراز  تمرین می‌کند به  لیگ برتر صعود کند تا شیراز به مانند چندین سال پیش صاحب ۲ تیم در سطح اول فوتبال کشور شود.
*سرمایه گذاری بر روی محله‌های کم برخوردار 
غلامی با بیان اینکه سیاست این باشگاه سرمایه‌گذاری بر روی محله‌های کم برخوردار است، گفت: بیشترین استعدادها در محلات ضعیف یافت می‌شود، برای همین هم همه ساله جام محلات را با شرکت ۳۴ منطقه برگزار می‌کنیم تا استعدادها بیشتر کشف شوند.
مالک این  باشگاه اشاره کرد: برگزاری مسابقات محلات بهترین روش است تا بتوانیم با کشف بهترین‌ها زمینه حضور در فوتبال حرفه‌ای را فراهم کنیم و باور داریم استعداد‌های ورزشی در مناطق محروم و کم برخوردار وجود دارند.
*باشگاه  متعلق به اقشار کم درآمد است   
غلامی بیان داشت: این باشگاه  متعلق به تمام مردم  فارس به ویژه اقشار کم درآمد است و هر کس شایستگی دارد به عضویت باشگاه در می‌آید و برخلاف برخی باشگاه‌ها هزینه ورود نمی‌گیریم و حتی به بازیکنان هم حقوق و هم کفش و لباس می‌دهیم.
وی با اظهار اینکه برای شهرستانی‌ها نیزخوابگاه و غذا تهیه کرده‌ایم که این امر برای نخستین بار است که در شیراز اتفاق می افتد،افزود: اگر قرار است در آمدزایی شود باید از راه اصولی و قانونی صورت گیرد نه اینکه از بازیکنان پول بگیریم و آن هم بازیکنانی که در منطقه محروم زندگی می‌کنند.
*فوتبال یک صنعت است و جایگاه اجتماعی دارد
وی گفت: فلسفه اصلی ما این است که جوانان به ورزش روی بیاورند و وقت خود را در زمین‌های ورزشی سپری کنند و این مقوله را سر لوحه کار خود قرار دهند.
غلامی افزود: فوتبال فراتر از یک ورزش است و جایگاه اجتماعی دارد و احساس کردیم اگر در این رشته به ویژه در مناطق محروم  خوب سرمایه‌گذاری شود مردم به ویژه جوانان بیشتر استقبال می‌کنند.
او  اظهار داشت:همه تلاش ما این است که امکانات را فراهم کنیم و آن را به جایی برسانیم که یکی از قطب‌های فوتبال در کشور شود و در تمام رده‌ها فعال باشیم که حتی نخواهیم یک بازیکن از دیگر استان‌ها استفاده کنیم و از دسترنج خودمان بهره ببریم.
*حمایت مالی نمی‌خواهیم
مالک باشگاه ایمان سبز با بیان اینکه حمایت مالی نمی‌خواهیم گفت: تا زمانی که زمین چمن باشگاه مهیا می‌شود هیئت فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان زمین مناسب  برای مسابقه در اختیار ما قرار دهند، به عنوان مثال در اصفهان سه ورزشگاه در اختیار سپاهان قرار دارد و طبیعی است این تیم مدعی می‌شود.
وی اضافه کرد: انتظار داریم مسئولان فوتبال  ورزشگاه را در اختیار ما بگذارند و دریغ نکنند زیرا سرمایه ما همین بچه‌ها هستندکه باید بتوانیم آن‌ها را حفظ کنیم زیرا اگر جامعه سالم باشد وقتی یک ورزشکار می‌آید با خود چند نفر دیگر هم می‌آورد.
*زمین فوتبال ما زیر کشت رفته است، بماند برای نسل‌های محروم
وی گفت: زمین فوتبال ما که به صورت استاندارد زیرسازی و زهکشی شده است و در منطقه محروم ده پیاله قرار دارد، هم اینک زیر کشت رفته است و از نظر آب  مشکلی نداریم.
غلامی گفت:چندی پیش  مدیرکل ورزش و جوانان فارس از زمین چمن این ورزشگاه بازدید کرد و مورد تأیید قرار گرفت و ازآنجا که به فکر راه‌اندازی یک مجموعه بزرگ ورزشی هستیم که رشته‌های دیگر هم فعالیت کنند و پذیرای ۱۰ هزار تماشاگر باشد نیاز به مجوز مراجع ذی‌ربط  داریم تا هرچه زودتر آن را به بهره‌برداری برسانیم و بماند برای نسل‌های منطقه محروم شیراز.
*بازی با  نود ارومیه در ورزشگاه دستغیب  
تیم بزرگ‌سالان ایمان سبز شیراز به سرمربیگری غلامحسین پیروانی شنبه ۲۹ آبان درهفته دوم مسابقات دسته دوم باشگاه‌های کشوردر ورزشگاه شهید دستغیب میزبان تیم نود ارومیه است.
تیم ایمان سبز در نخستین هفته با نتیجه ۲ بر یک تیم خلیج فارس ماهشهر را شکست داد.
تیم ایمان سبز شیراز در گروه دوم مسابقات فوتبال دسته دوم که با شرکت ۱۴ تیم برگزار می‌شود، حضور دارد.
رقابت‌های فوتبال دسته دوم کشور در ۲ گروه ۱۴  تیمی برگزار می‌شود و در پایان مرحله گروهی ۲ تیم اول
جدول هر گروه راهی دسته یک خواهند شد و تیم‌های دوم هم در مرحله حذفی به مصاف هم خواهند رفت تا چهره سومین تیم صعود کننده به دسته یک مشخص شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی