[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

دولتی‌ها برای کارگران تصمیم نگیرند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، رئیس خانه کارگر استان فارس با اشاره به وجود ٤میلیون بازنشسته در کشور که ٢٤٠هزار نفر از آنها مربوط به استان فارس است، گفت: وقتی کسی بازنشسته می‌شود، در تمام نقاط دنیا به سیر و سیاحت می‌پردازد؛ اما در کشور ما بازنشسته باید نگهبان و راننده و شرمنده خانواده شود.
علی راستگو در آیین گرامیداشت سالروز تصویب قانون کار در شیراز، ضمن گلایه از عدم حضور نمایندگان مجلس در این جلسه، بیان کرد: نمایندگان باید به کارگران احترام بگذارند؛ همانگونه که زمان رأی‌گیری و انتخاب آنها، کارگران با آنها همراهی می‌کنند.
او با تصریح اینکه در نظام جمهوری اسلامی نباید دروغ گفت، افزود: رهبر معظم انقلاب بارها در خصوص مشکلات کارگران تأکید کرده‌اند و رئیس جمهور هم خود شخصاً از نزدیک در جریان مشکلات کارخانجات قرار می‌گیرند.
رئیس خانه کارگر فارس ادامه داد: شایسته جامعه‌ای که این همه شهید داده نیست که کارگر جرئت حرف زدن نداشته باشد یا مسئولان به کارگران اهمیت ندهند. مگر نه اینکه رهبری معتقدند که کارگران ستون فقرات انقلاب هستند یا اینکه مگر پیامبر(ص) دست کارگر را نمی‌بوسید؟
راستگو اضافه کرد: ما دلخوریم و در حالی که امروز همه نمایندگان تشکلات کارگری را گرد هم آورده‌ایم تا بگوییم درد داریم و نگذارید مشکل درست شود، اما کسی شنونده سخنانمان نیست.
او با تأکید بر اینکه باید تشکلات کارگری را حفظ کرد، چون خاکریز اول هستند، به طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان اشاره و عنوان کرد: در سال ٩٩ بخشی از این طرح اجرا شد و امسال هم تقریباً همه آن اجرایی شد اما تورم سرسام آور آمد و مانند سونامی همه را خفه کرد. رئیس خانه کارگر فارس ادامه داد: نمایندگان مجلس به هزار مصیبت ٨٩هزار میلیارد تومان مصوب کردند اما ریالی به سازمان تأمین اجتماعی تاکنون تخصیص داده نشده؛ در حالی که چهار ماه تا پایان سال زمان باقی مانده است.
راستگو با اشاره و به وجود ٤میلیون بازنشسته در کشور که ٢٤٠هزار نفر از آنها مربوط به استان فارس است، گفت: وقتی کسی بازنشسته می‌شود در تمام نقاط دنیا به سیر و سیاحت می‌پردازد؛ اما در کشور ما بازنشسته باید نگهبان و راننده و شرمنده خانواده شود.
رئیس خانه کارگر فارس با یادآوری اینکه برای جامعه‌ای سرشار از منابع خدادادی، این نوع برخوردها با بازنشستگان و کارگران زیبنده نیست، گفت: امروز به جای شرکا، دولتی‌ها برای تأمین اجتماعی تصمیم می‌گیرند.
راستگو خاطرنشان کرد: همه دولتی‌ها معتقدند که کارگر ارباب است، اما اربابی که جرئت نمی‌کند بگوید چرا بودجه ما را مصوب نمی‌کنید!

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی