[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

رئیس شورای اسلامی هماهنگی کار فارس: منطقه ویژه اقتصادی شیراز تعطیل است، روزنامه شیراز نوین

رئیس شورای اسلامی هماهنگی کار استان فارس با بیان اینکه قراردادهای موقت بلای جان کارگران شده است، تصریح کرد: برخی از کارگران بیش از ۲۵ سال سابقه کار در درون یک واحد اقتصادی دارند اما تاکنون قرارداد آنان موقت بوده و هر سه ماه یک بار نسبت به امضای قرارداد با وی اقدام می‌کنند.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، مهرزاد مؤیدی در آیین گرامیداشت سالروز تصویب قانون کار گفت: یکی از اساسی‌ترین موضوعاتی که در حوزه قوانین کار وجود دارد، توجه این قانون به کارفرماست؛ این در حالی است که قانون کار باید به کارگر بیشتر از کارفرما بها بدهد.
مؤیدی یادآور شد: ۳۸ نفر از نمایندگان مجلس پیش‌نویس طرح نذر کار را امضا کردند. این طرح نسبت به ارائه مزد توافقی اقدام می‌کند. وی با طرح این پرسش که چرا افراد در جامعه نسبت به ایجاد تبعیض بین کارگران روستایی و کارگران شهری اقدام می‌کنند، افزود: درآمد باید برای هر دو قشر یکسان باشد؛ نه اینکه کارگران روستایی مزد توافقی داشته باشند. رئیس شورای اسلامی هماهنگی کار استان فارس یکی از خدماتی را که تأمین اجتماعی به کارگران در دوران کرونا ارائه کرد، موضوع ارائه خدمات به صورت برخط و غیرحضوری دانست و اظهار داشت: با توجه به اینکه کارگزاری‌ها در بسیاری از مواقع نتوانستند مشکلات کارگران و افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی را برطرف کنند، بایستی برای توسعه فعالیت‌ها، کارگزاری‌ها را از مجموعه خدمات تأمین اجتماعی حذف کرد.
مؤیدی معتقد است که اجرای طرح مزد توافقی، اجرایی کردن قانون برده داری است و ادامه داد: تمام کارگران ایران اکنون با مشکل معیشت مواجه هستند و اصلاً نمی‌توان به این موضوع اشاره کرد که کارگرانی که در روستاها هستند، باید درآمد کمتری داشته باشد.
وی افزود: چرا آمارهایی که در حوزه اشتغال در کشور منتشر می‌شود آمارهای غیرصحیح و غیرواقعی است و اکنون در منطقه ویژه اقتصادی شیراز به قدری واحد‌های تعطیل وجود دارد که می‌توان گفت منطقه ویژه اقتصادی در فارس 
تعطیل است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی