[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی صحیح مصرف بهینه آب و برق، روزنامه شیراز نوین

رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان فارس و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس به همراه مدیران دفاتر روابط عمومی شرکت‌های آب و برق استان فارس، با مدیرکل دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو دیدار و گفت‌وگو کردند.
در این دیدار مدیرکل دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو، اطلاع‌رسانی و انتقال دقیق و شفاف عملکرد و فعالیت‌های شبانه روزی کارکنان صنعت آب و برق را از مهم‌ترین وظایف روابط ‌عمومی‌های صنعت آب و برق عنوان کرد.
«علی‌اکبرکاظمی» اظهار داشت: در حال حاضر تمامی کارکنان خدوم صنعت آب و برق کشور به صورت شبانه روزی در تلاش‌اند تا خدمات ارزنده وشایسته ای را به مردم عرضه کنند؛ بنابراین ضروری است مدیران روابط عمومی‌های صنعت آب و برق با استفاده از ظرفیت‌های اطلاع رسانی، مردم را از زحمات این تلاشگران و فعالیت‌های انجام شده آگاه سازند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم فرهنگ سازی و اطلاع رسانی صحیح در زمینه آب و انرژی به ویژه در بخش کشاورزی تأکید کرد و بیان داشت: بایستی با فرهنگ سازی صحیح و تهیه محتواهای مختلف، به مخاطبان اهمیت صرفه‌جویی، پرهیز از هدررفت آب و انرژی، صرف هزینه‌ها و زحمات را یادآوری نمود.
کاظمی بر راه اندازی کارگروه اصلاح الگوی کشت کشاورزی به منظور پیشگیری از هدرروی آب و از سوی دیگر ترویج فرهنگ مصرف بهینه در بخش مشترکان کشاورزی تأکید کرد و بیان داشت: مجموعه اقدامات مؤثر و اثربخش در این زمینه و همکاری سازنده کلیه مسئولان درون و برون استانی در این رابطه، می‌تواند نقش مؤثری دراصلاح الگوی مصرف مشترکان در بخش کشاورزی و جلوگیری از مصرف بی رویه در این بخش داشته باشد. در ادامه این نشست، رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان فارس نیز بر لزوم مدیریت مصرف بهینه آب و انرژی در راستای حفظ محیط زیست تأکید کرد. احمدرضا خسروی اظهار داشت: 90 درصد آب و 40 درصد برق استان در بخش کشاورزی مصرف می‌شود و بدیهی است که ادامه این وضعیت و مصرف گرایی بیش از حد استاندارد می‌تواند اثرات مخربی بر محیط زیست بر جای بگذارد. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، ارتقای سطح آگاهی و جلب مشارکت شهروندان در زمینه مدیریت مصرف بهینه آب و انرژی را از جمله راهکارهای مفید و مؤثر در زمینه برون رفت از مشکلات و دغدغه‌های محیط زیستی برشمرد و افزود: بسیاری از مردم آگاهی ندارند که برای تولید برق و تهیه آب شرب چقدر هزینه می‌شود. اگر در زمینه هزینه‌های سنگین تولید انرژی و سایر منابع، به طور مناسب اطلاع رسانی شود، به طور قطع مردم با رعایت الزامات مدیریت مصرف با صنعت آب و برق مشارکت و همراهی 
خواهند شد.
لازم به ذکر است در ادامه این نشست، مدیران روابط عمومی صنعت آب و برق استان به بیان نظرات و چکیده ای از فعالیت‌های حوزه کاری خود پرداختند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی