[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۸
  • دوره جدید

واکسیناسیون ۷۳ درصد گروه‌های هدف در فارس، روزنامه شیراز نوین

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز اعلام کرد که با اجرای طرح واکسیناسیون عمومی، بالغ بر ۷۳ درصد از کل اعضای گروه‌های هدف (۱۲ سال و بالاتر) در نقاط تحت پوشش این دانشگاه در فارس علیه ویروس کرونا واکسینه شده‌اند.
دکتر سید وحید حسینی بر ضرورت مراجعه تمام افراد بالای دوازده سال استان فارس برای تزریق واکسن کرونا و گسترش ایمنی در سطح جامعه تأکید کرد.
حسینی با اشاره به پوشش ۸۶ درصدی واکسیناسیون نوبت اول و همچنین پوشش ۷۳ درصدی واکسیناسیون کامل در افراد بالای دوازده سال در فارس، همراهی مردم و دستگاه‌های مختلف خصوصاً بسیج و سپاه در اجرای طرح واکسیناسیون و اقدامات مقابله‌ای با شیوع ویروس کرونا در فارس را مناسب ارزیابی کرد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم فارس به ویژه کسانی که دوز اول واکسن را دریافت کرده اما برای تزریق دوز دوم مراجعه نکرده‌اند، خواست هرچه زودتر با مراجعه به مراکز واکسیناسیون تعیین شده در سطح استان، برای تزریق دوز دوم واکسن کرونا اقدام کنند تا با هوشمندی و مشارکت همگانی بتوانیم بر این بیماری غلبه کنیم. حسینی همچنین با قدردانی از عوامل اجرایی برنامه واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در فارس، اضافه کرد: آمارهای اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نشان می‌دهد، واکسیناسیون بر کاهش موارد فوت ناشی از ویروس کرونا تأثیر جدی دارد.
او در ادامه این نشست، اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، وضعیت آمار مبتلایان به ویروس کرونا در مناطق مختلف استان و آخرین آمارهای جان‌باختگان این بیماری در شیراز و دیگر شهرستان‌های استان، روند انجام تست‌های pcr و سریع، میزان مراجعه به مراکز ۱۶ساعته، فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹، عملکرد تیم‌های واکسیناسیون کرونا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و میزان موجودی واکسن ویروس کرونا در استان را ارزیابی کرد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با گرامیداشت هفته بسیج گفت: ویژگی اصلی بسیج، مردمی بودن آن است و اینکه مربوط به تمام اقشار جامعه است و به گروه خاصی اختصاص ندارد. حسینی گفت: امیدوار هستم که همه ما بتوانیم بسیجی باشیم، بسیجی فکر کنیم و بسیجی عمل کنیم؛ چراکه به فرموده مقام معظم رهبری، بسیج عطر گل است و عصاره بسیاری از رشادت‌ها و اقدامات شهدا در بسیج وجود دارد و باید برای نشان دادن بیشتر مقام و جایگاه بسیج در دانشگاه تلاش کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی