[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۱۹
  • دوره جدید

بررسی مسائل اخلاقی شیوه‌های نوین درمان ناباروری ، روزنامه شیراز نوین

نشست هم اندیشی اخلاق در شیوه‌های نوین درمان ناباروری با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی و خدماتی بهداشی درمانی شیراز، در مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب(س) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب(س)، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز در این نشست بر لزوم حل مسائل اخلاق پزشکی از دیدگاه مدرسان حوزه در سیستم اخلاق پزشکی، تأکید کرد. 
آیت الله دکتر «لطف الله دژکام» افزود: با پیشرفت پزشکی در دهه‌‌های گذشته در درمان ناباروی و پیدایش روش‌های نوین، مشکلات حقوقی و اخلاقی نیز خود را نشان می‌‌دهد و باید به موازات توسعه علم و فناوری، مشکلات در این زمینه نیز حل شود. 
او اضافه کرد: موضوع باروری با توجه به اینکه موضوعی حساس است و افق‌های جدیدی برای رویکردهای تازه این رشته در بهداشت، درمان و آموزش و پژوهش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شکل گرفته است، باید از سوی مسئولان و اساتید دانشگاه به عنوان یک وظیفه اخلاقی و شرعی موردتوجه قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به امکانات و توانمندی‌های موجود در بخش ناباروری در مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب(س)، از آمادگی برای برگزاری همایش وبینار رویداد اخلاق پزشکی به میزبانی این مرکز خبر داد.
آیت الله دژکام همچنین بر ضرورت مشارکت کمیته اخلاق بالینی و گروه اخلاق پرشکی در راستای پیشبرد اهداف مربوطه، تأکید کرد.
دکتر «اورنگ ایلامی» معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این نشست، بر اجرای برنامه عملیاتی در ثبت اطلاعات رجیستری داده‌های ناباروری، تأکید کرد.
دکتر «فاطمه سادات نجیب‎» رئیس مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب(س) نیز با قدردانی از حضور امام جمعه شیراز و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این بیمارستان، گزارشی از خدمات ارائه شده در بخش IVF این مرکز را به حاضران ارائه داد.
در این نشست، چالش‌‌های اخلاقی اهدای گامت و جنین و نَسَب حاصل از روش‌های کمک باروری، بررسی و پایش شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی