[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۸
  • دوره جدید

همه ظرفیت‌ها برای پیشبرد طرح مسکن به‌کارگیری شود، روزنامه شیراز نوین

نشست شورای مسکن شهرستان داراب با حضور امیری معاون عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان داراب، حسن زاده مدیر بنیاد مسکن داراب، میزان مدیر طرح اقدام ملی مسکن شهرستان‌های فسا، داراب و زرین دشت، بخشداران و رؤسای ادارات شهرستان داراب در سالن فرمانداری ویژه شهرستان داراب در خصوص بررسی مشکلات طرح اقدام ملی مسکن برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، محمدهادی میزان مدیر طرح اقدام ملی مسکن شهرستان‌های فسا، داراب و زرین دشت در این نشست با بیان اینکه شهرستان‌های یادشده از جمله مناطق پیشتاز در اجرای طرح مسکن اقدام ملی است، افزود: لازم است شهرداری‌ها، ارگان‌های دولتی مسئول و همه نهادهایی که دغدغه تأمین مسکن شهری برای شهروندان در این مناطق دارند، پای کار باشند تا بتوان اهداف تعریف شده برای مسکن اقدام ملی را اجرایی کرد. وی خاطرنشان کرد: طرح اقدام ملی ساخت مسکن به منظور احداث شمار قابل توجهی واحد مسکونی در شهرستان‌های شرق فارس و دیگر مناطق این استان و به دنبال تعریف مجموعه‌ای از راهبردها و سیاست‌های کلان در حوزه مسکن برنامه‌ریزی و عملیاتی شده است. میزان گزارشی از روند پیشرفت طرح‌های مسکن ملی در این شهرستان‌ها ارائه داد و گفت: بنا بر اعلام مسئولان مسکن، یکی از سیاست‌های اصلی در این زمینه اجرای پروژه‌های آماده سازی زمین، انبوه سازی مسکن و ارائه خدمات از طریق مشارکت با بخش خصوصی است. در واقع مهم‌ترین حرکت این است که دغدغه زمین را برای مردم و تولیدکنندگان برطرف کرده و تولید مسکن را افزایش دهد تا عرضه و تقاضا متعادل شود.
مدیر طرح اقدام ملی مسکن شهرستان‌های فسا، داراب و زرین دشت اضافه کرد: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، هم اکنون در بیشتر شهرها به طور متوسط، بیش از نیمی از هزینه ساخت مسکن مربوط به هزینه تأمین زمین است؛ همین موضوع منجر به افزایش قیمت تمام شده ساخت مسکن و چالش بسیاری از سازنده‌ها در دوره‌های جهش قیمتی برای ورود به عرصه ساخت و ساز می‌شود.
وی اظهار امیدواری کرد که طرح مسکن ملی در این شهرستان‌ها راهگشای حل مشکل مسکن جوانان و متقاضیان مسکن در شهرهای زیر 25هزار نفر جمعیت باشد و بتوان در آینده نزدیک زمینه مشارکت و همراهی طریف وسیعی از انبوه‌سازان و مسکن‌سازان را در این طرح شاهد بود. معاون فرماندار داراب و بخشداران و مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب هم در این نشست با اظهار نظر پیرامون طرح مسکن اقدام ملی برخی از تنگناهای موجود برای اجرای این طرح را برشمردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی