[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

حرکت جسم در کنار اندیشه، روزنامه شیراز نوین

نخستین جشنواره ورزشی کودکان اوتیسم، کم توان ذهنی و سندروم داون(ID) در رشته ترامپولین در مجموعه ورزشی پارک کوهستانی دراک شیراز برگزار شد.
این مراسم به مناسبت آغاز فعالیت‌های ورزشی، برای این فرشته‌ها در راستای گسترش، توسعه و همگانی کردن ورزش به خصوص در بین افراد استثنایی با حضور 110 نفر  برگزار شد.
 این عزیزان با شور و شوق  و پرش برروی ترامپولین به عنوان یک ابزار توانبخشی  تخلیه هیجان و انرژی پرداختند.
 لبخند و ابراز شادمانی این عزیزان به نشانه  برکت همگانی کردن ورزش واقعاً دیدنی بود.  
از میهمانان مسئول حاضر در این جلسه محسن سالاری معاون توسعه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، سیروس پاک فطرت رئیس هیئت ورزش همگانی فارس، مجیدصباغ زاده رئیس و مجید نورایی پور مسئول ورزش‌های iD و فاطمه محمدی راد دبیر انجمن، به همراه  ایمان حسینی کمیته توسعه ورزش، هيئت جانبازان و معلولين استان فارس، رضا مرادی مدير عامل مؤسسه حاميان اوتيسم شیراز بودند.
به گفته رئیس هيئت جانبازان و معلولين استان فارس، این جشنواره، آغاز دوباره‌ای برای توانمند سازی و ایجاد انگیزه ورزشی کودکان کم توان ذهنی بود و امیدواریم با فروکش کردن مخاطرات ناشی از اپیدمی‌کرونا بتوانیم هر چه بیشتر در این راستا قدم برداریم. 
صباغ‌زاده افزود: هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین استان فارس ایجاد نشاط و شادابی از طریق ورزش را سرلوحه کار خود قرار داده و در این راستا برنامه‌ریزی و هدف گذاری ویژه‌ای داشته است.
گفتنی است، این مراسم به همت هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان استان فارس، مؤسسه خیریه حامیان اوتیسم شیراز و هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس برگزار شد. در پایان این جشنواره ورزشی دوساعته که با دعای خیر والدین این فرشته‌های زمینی همراه بود، هدایایی به شرکت‌کنندگان اهدا شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی