[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

مشیر ؛ ستاره‌ای درخشان در قلب شیراز، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی - گروه خبر
اشاره: آینده شهر شیراز در حوزه گردشگری به سرانجام می‌رسد. در سال‌ها و دهه‌هایی که گذشت بر ظرفیت‌های گردشگری و توریسم شهر راز آن چنان که باید افزوده نشد و نتیجه کار چنان شد که رقبای مثلث گردشگری ایران گوی سبقت را از شیراز هفت هزار ساله ربودند. با این نگرش بود که مجتمع تجاری و تفریحی مشیر پا به عرصه حیات گذاشت و در شرایط دشوار اقتصادی به بهره‌برداری رسید. البته حمایت مادی از سبد خانوار نقش ارزنده‌ای در تأسیس مجتمع مشیر دارد و بالاترین و بهترین تخفیف‌های کالاهای اساسی در ‌هایپرمی ‌و سایر فروشگاه‌های این مرکز خرید کلان عرضه می‌شود. به بیانی دیگر مجتمع کلان مشیر بستری برای تفریح و خرید را پیشکش شهروندان می‌کند و در پرتو آن می‌توان انتظار داشت یکی از بافت‌های مهم فرسوده در کلان‌شهر شیراز آبستن ارزش افزوده شود و رونق اقتصادی به یکی از بهترین و تاریخی‌ترین محله‌های قدیمی ‌و نوستالژی شهر بازگردد.
به گزارش شیرازنوین، مجتمع مشیر به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید، تفریح و سرگرمی ‌جنوب کشور در پایان هفته‌ای که گذشت به بهره‌برداری رسید. آیین افتتاح فاز اول مجتمع تجاری و تفریحی مشیر با استقبال گسترده اهالی شیراز و جمعی از مقامات مسئول برگزار شد. این مجتمع عظیم با زیربنای بالغ بر ۷۴هزار مترمربع به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید، تفریح و سرگرمی ‌جنوب کشور محسوب می‌شود که فاز اول آن شامل بزرگ‌ترین‌هایپرمارکت استان فارس با عرصه فروشگاهی بالغ بر ۸هزار مترمربع مشتمل بر واحدهای تجاری و پارکینگ با ظرفیت یک‌هزار دستگاه خودرو در قلب شیراز و در خیابان مشیر شرقی است.
 هدیه‌ای گران‌بها پیشکش شهروندان و اهالی بافت تاریخی
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه سپهر فارس در آیین افتتاح پروژه تجاری و تفریحی مشیر گفت:حضور این جمعیت در این مراسم خسته نباشید خوبی از جانب شهروندان به کسانی بود که در راه اجرای این پروژه تلاش کردند و این یک هدیه ناقابل از جانب ما بود که تقدیم شهروندان شیرازی شد. محمدرضا دیهیمی ‌با اشاره به برخی از ویژگی‌های این پروژه گفت:در حال حاضر این پروژه بیش‌از۸۰ درصد پیشرفت دارد که فاز اول آن از جمله ‌هایپر مارکت آن به بهره‌برداری رسید و تا پایان امسال نیز پروژه تکمیل و به طور کامل مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. وی تصریح کرد:این پروژه در زمینی به مساحت۱۲هزار متر مربع و در ۷طبقه با زیر بنای قریب به ۷۵هزار متر مربع اجرا شده است که ۳۵۰واحد تجاری و بزرگ‌ترین بام سبز(روف گاردن)کشور از جمله بخش‌های این پروژه است.دیهیمی ‌در خصوص هدف از اجرای این پروژه در خیابان مشیر شرقی در نزدیکی دروازه کازرون نیز گفت: هدف از اجرای این پروژه در این محل این بود که بتوانیم‌ یک پروژه فاخر را در مرز بافت تاریخی ایجاد کنیم؛  اعتقاد ما بر این است که اگر یک پروژه را در مرز بافت تاریخی ایجاد کنیم این سرمایه‌گذاری موجب آبادانی مناطق اطراف خود می‌شود که این مهم ، با سیاست باز زنده سازی بافت تاریخی و فرهنگی شهر نیز همسو می‌باشد.
 رونق اشتغا‌ل‌زایی با سرمایه گذاری400 میلیارد تومانی
وی گفت: یکی از اهداف و در واقع ویژگی اول این پروژه انجام یک کار بزرگ‌ عمرانی در  شهر بوده است و برای این کار بزرگ عمرانی، بالغ بر ۴۰۰میلیارد تومان هزینه شده است. وی ادامه داد:دومین ویژگی این پروژه آن است که فقط ساختمان ساخته نشده و کل پروژه در خدمت شهروندان است و در کنار آن بزرگ‌ترین ‌هایپر مارکت جنوب کشور(هایپر می)در دل این پروژه اجرا شده که امروز شاهد بهره‌برداری از آن بودیم.مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه سپهر فارس گفت:یکی از مشکلات ما در مجتمع‌های تجاری بزرگ بحث پارکینگ است که ما برای رفع این مشکل ۱۶متر حفاری کردیم و بیش‌از ۹۰۰ واحد پارکینگ برای استفاده مراجعان آماده شده است.وی ادامه داد: ما در حالی چنین پروژه‌ای را با این قد و قواره و ویژگی‌ها  در این محل با هزینه‌های بالا اجرا کردیم که در زمان تملک زمین آن، ‌ قرار بود این محل تبدیل به بازاری مانند بازار انقلاب شود. دیهیمی‌گفت: پروژه تجاری و تفریحی مشیر به گونه‌ای تعریف شده که یک خانواده کامل از فرزندان و پدر و مادر گرفته تا حتی افراد سالخورده نیز بتوانند از امکانات آن استفاده کنند. وی با اشاره به برخی از امکانات این پروژه گفت: این پروژه شامل بخش‌های مختلفی از جمله پردیس سینمایی با ۵سالن سینما ،سالن آمفی تئاتر، فروشگاه‌های متعدد،پارکینگ بزرگ فود کورت،سالن بولینگ و بیلیارد، روف گاردن و بخش‌هایی است که مورد استفاده و استقبال  هر خانواده قرار می‌گیرد. دیهیمی ‌با اشاره به اینکه  مسئولین استان فارس همواره گلایه‌مند بودند که چرا بانک‌های استان در استان هزینه نمی‌کنند و این پروژه یکی از سرمایه‌گذاری‌های بزرگ بانک صادرات بوده است.
 مجتمع مشیر در قلب تپنده شیراز
وی ‌افزود: یکی دیگر از ویژگی‌های این پروژه آن است که در مرز محدوده ترافیکی شهر قرار گرفته و  در صورت اجرای طرح محدوده ترافیکی،  پارکینگ این مجموعه می‌تواند کمک شایانی به اجرای این طرح داشته باشد. از سوی دیگر فاصله این پروژه تا ایستگاه خط دوم مترو  تنها ۳۰۰متر است و این موقعیت می‌تواند به عنوان یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد پروژه مطرح باشد. دیهیمی ‌با اشاره به نقش اشتغال‌زایی این پروژه گفت:از زمان آغاز عملیات اجرایی تا کنون به طور میانگین ۳۰۰نفر در این مجموعه مشغول به کار بودند که حال با افتتاح فاز اول به همین تعداد اشتغال ایجاد می‌شود و با تکمیل آن تا یک‌هزار شغل در این مجتمع ایجاد می‌شود و امیدواریم که با حمایت شهروندان و سرمایه‌گذاران فعالیت این مجتمع هم برای سرمایه‌گذاران سودمند باشد و هم خیر و برکت آن به شهروندان هم برسد. مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه سپهر فارس از مسئولین استانی و میهمانانی که از استان‌های تهران و اصفهان  در این آیین شرکت کردند ‌ و از همه مهمتر از  شهروندان که دعوت مجموعه مشیر  را پذیرفتند تشکر و قدردانی کرد و گفت امیدواریم خدمتگزارانی صادق و سالم برای شما باشیم.
 عرضه چهل هزار کالا با تخفیفات ویژه
در ادامه این مراسم، مدیرعامل مجموعه‌ هایپر مارکت ایران معروف به‌ هایپر می‌گفت: در این فروشگاه بیش از چهل هزار قلم تنوع کالایی با تخفیفات ویژه به شهروندان فرهنگ‌مدار شیراز ارایه می‌شود. منصور عالی‌پور افزود: مایه مسرت و شادمانی است که بیست‌وششمین شعبه فروشگاه ‌هایپر می ‌با استقبال گرم مردم شیراز به بهره‌برداری می‌رسد. این کارآفرین برتر در بخش دیگری از سخنانش به نقش پررنگ ایجاد فرصت‌های شغلی در جامعه اشاره کرد و افزود: با راه‌اندازی این شعبه از ‌هایپر می، ۳۰۰  فرصت شغلی پدید آمده که با ایجاد دپارتمان‌های جدید به پانصد نفر افزایش خواهد یافت.حضور برند شناخته شده‌ هایپر می ‌با بیش از ۲۵ شعبه در سراسر کشور در ‌هایپرمارکت هشت هزار متر مربعی مشیر که در طبقه منفی یک واقع شده است باعث خواهد شد تا مراجعان با صرفه‌جویی در وقت و هزینه اوقاتی خوب و پر نشاط را تجربه نمایند.عالی‌پور در پایان اظهار داشت: امیدواریم خدمات صادقانه و ارزنده‌ای را که در مجموعه ‌هایپرمارکت ایران  به شهروندان عرضه می‌کنیم  با استقبال اهالی فرهنگ‌مدار شیراز مواجه شود.
 بافت قدیم در آستانه دگردیسی بزرگ
گفتنی است پارکینگ مجتمع تجاری تفریحی مشیر در چهار طبقه و با ظرفیت ۹۰۰ دستگاه خودرو به صورت کاملاً مکانیزه طراحی شده است؛ این پارکینگ با شرایط منحصر به فرد خدمت بزرگی به منطقه بافت قدیم شهری و مشتریان مجتمع مشیر خواهد کرد. برخورداری از سیستم اعلان و اطفاء حریق، دوربین‌ مدار بسته، سیستم تهویه مطبوع، رمپ‌ برقی در طبقات پارکینگ و ۶ دستگاه آسانسور، سبب می‌گردد تا ضمن آسودگی خیال مشتریان مجتمع برای استفاده از خودروی شخصی، امکان دسترسی سریع و آسان به طبقات تجاری فراهم آید. بر اساس این گزارش گفتنی  است مجتمع تجاری تفریحی مشیر به عنوان اولین بازار تخصصی کالای مادر و کودک با سرمایه‌گذاری شرکت توسعه سپهر فارس (وابسته به بانک صادرات) احداث شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی