[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

نماینده ولی‌فقیه در فارس: نهایت کار خیر انسجام اجتماعی است، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در فارس با بیان اینکه باید در توزیع منابع به عدالت فکر کنیم، گفت: دعواهای سنگینی درباره عدالت است که در فضای مجازی و رسانه‌ای از آن غفلت می‌شود و سبب شده نتوانیم تحلیل درستی ارائه دهیم.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در نشست هم‌اندیشی خانه خیرین استان فارس با اشاره به تأکید قرآن درباره انفاق و خیرخواهی اظهار کرد: تا از مال و امکانات خود برای نیازمندان هزینه نکنیم، هدایت الهی شامل حال ما نمی‌شود و یکی از ویژگی متقین انفاق‌کردن است.
او با بیان اینکه در جامعه ما نیاز به این مباحث جدی احساس می‌شود که چرا خداوند بر انفاق‌کردن تأکید دارد، گفت: این عالم، عالم محدودیت است؛ محدودیت منابع داریم. باید باورمان بشود که بهینه مصرف کنیم، اما کسانی که خیر ما را نمی‌خواهند، طوری وانمود می‌کنند که محدودیتی نیست.
امام‌جمعه شیراز با بیان اینکه باید در توزیع منابع به عدالت فکر کنیم، افزود: دعواهای سنگینی درباره عدالت است که در فضای مجازی و رسانه‌ای از آن غفلت می‌شود و سبب شده نتوانیم تحلیل درستی ارائه دهیم.
آیت‌الله دژکام تصریح کرد: چیزی که در جامعه ما بسیار چشمگیر است، این است که دولت باید عادلانه تقسیم کند. این حرف درستی است، اما کامل نیست؛ چون هر چقدر دولت تلاش کند تا عدالت را برقرار کند، اما مواردی را از قلم می‌اندازد.
او با بیان اینکه باید از احساسات و انسانیت و عواطف بهره ببریم تا عدالت اجرا شود، گفت: نقشی که مراکز خیریه در عدالت اجرا می‌کنند، خشنودی طرفین را می‌آورد.
نماینده ولی‌فقیه در فارس خاطرنشان کرد: باید به مسئله خیریه صرفاً به اینکه کمک به نیازمندان است نگاه نشود؛ بلکه به نفع عدالت و لذت بردن از زندگی برای همه اقشار نگاه شود که نهایتش انسجام اجتماعی است. بنابراین باید به مسئله خیریه خیلی اهمیت داد.
آیت‌الله دژکام با بیان اینکه نهادهای حمایتگر مثل کمیته امداد باید بقیه را نیز در این حمایت مشارکت دهد، افزود: مراکز حمایتی دولتی باید آغوش خود را برای مراکز غیردولتی باز کنند؛ چون فوایدی که در این جریان وجود دارد، محدود به رسیدگی به قشر آسیب‌پذیر نیست؛ بلکه معنای زندگی را رشد می‌دهد.
او تصریح کرد: جوسازی رسانه‌ای دنیا اکنون به گونه‌ای است که واقعیت مشکل را خیلی بزرگ‌تر نشان دهند؛ می‌خواهند بگویند که در رسیدگی به اقشار آسیب‌پذیر این روش دینی مؤثر نیست. اگر تحت فشارهای رسانه‌ای قرار بگیریم، اصل روزنه امید بشریت بسته می‌شود.
امام جمعه شیراز گفت: باید به مسئله خیریه صرفاً به اینکه کمک به نیازمندان است، نگاه نشود؛ بلکه به نفع عدالت و لذت‌بردن از زندگی برای همه اقشار نگاه شود که نهایتش انسجام اجتماعی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی