[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

رشد مرگ در فارس، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دیروز یکشنبه، سی ام آبان ۱۴۰۰، اعلام کرد و افزود: متأسفانه با جان باختن ۹ هم استانی دیگر در اثر ویروس کرونا طی روز شنبه و دیروز یکشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت‌هزار و ۱۸۸ نفر رسید.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک‌میلیون و ۴۸۱هزار و ۷۵۳ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۷هزار و ۶۱۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۴۴هزار و ۵۰۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۷هزار و ۱۱۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۹۴هزار و ۷۲۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او با اعلام بستری ۱۴۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علائم را هم اکنون در بیمارستان‌های استان نیز، هزار و ۲۶۱ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۶۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر همتی همچنین از بهبودی ۴۸۲هزار و ۵۱۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدا تاکنون را پنج‌میلیون و ۷۴۷هزار و ۵۵ دوز اعلام کرد و گفت: از این تعداد سه‌میلیون و ۱۱۶هزار و ۳۸۹ دوز نوبت اول و دومیلیون و ۶۳۰هزار و ۶۶۶ دوز نوبت دوم واکسن بوده است. 
معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به دیگر آمارهای مربوط به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، از خدمت رسانی به هزار و ۲۴۳ مراجعه کننده دارای علائم کووید ۱۹ در مراکز ۱۶ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا در استان خبر داد.
او از مردم خواست تا با توجه به اینکه واکسن به تنهایی موجب شکسته شدن زنجیره انتقال این بیماری نمی‌شود، پس شیوه نامه‌های بهداشتی را با جدیت رعایت کرده و افرادی که تاکنون واکسن دریافت نکرده اند نیز، برای دریافت واکسن خود به مراکز تجمیعی واکسیناسیون 
مراجعه کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی