[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۸
  • دوره جدید

گلایه خیران بلند شد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: صدور مجوز توسط دستگاه‌های مسئول، مورد گلایه خیریه‌هاست؛ برای رفع این معضل، باید پنجره واحدی ایجاد شود تا خیران از پیچ و خم‌های اداری بی مورد رهایی یابند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در نشست هم اندیشی خانه خیرین اظهار داشت: بسیجی کسی است که رفاه خود و خانواده خود را برای آسایش و رفاه دیگران فدا می‌کند و خیران از این جمله هستند.
نماینده عالی دولت در استان فارس تأکید کرد: دستگاه‌های مسئول باید موضوع سازمان دهی مؤسسات و سمن‌های فعال در حوزه‌های حمایتی را با جدیت پیگیری کنند تا خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان به شکل مطلوب و عادلانه صورت گیرد.
وی با بیان اینکه یک نفر به انتخاب خود مؤسسات، رابط خیریه‌ها با استاندار فارس تعیین خواهد شد، ادامه داد: کار خیریه‌ها یک روز هم نباید معطل شود؛ مدیریت ارشد استان در دوره فعلی، وقت ویژه ای برای خیران اختصاص می‌دهد. استاندار فارس با اشاره به اینکه وقف سنت حسنه ای در تاریخ اسلام است که از گذشته رواج و رونق داشته است، افزود: باید برای رونق هرچه بیشتر این سنت حسنه تلاش بیشتری صورت گیرد؛ زیرا تا زمانی که بشر وجود دارد، مزایای وقف مورد استفاده قرار می‌گیرد. دکتر ایمانیه اظهار داشت: باید آماری از تبدیل مددجو به مددکار تهیه شود تا رقابت مثبتی بین مؤسسات خیریه برای تبدیل مددجو به مددکار ایجاد شود. نماینده عالی دولت در استان فارس تصریح کرد: برای ساخت دفتر محل استقرار مؤسسات خیریه، استانداری آمادگی دارد با تأمین زمین و صدور مجوزهای لازم از این اقدام حمایت کند. وی با تأکید بر اینکه اداره کل بازرسی استانداری فارس به موضوع کاستی و اختلال در رسیدگی به درخواست‌های خیریه‌ها رسیدگی می‌کند، گفت: نباید شاهد کم‌کاری کارکنان دولت در پاسخ‌گویی به خیریه‌ها باشیم و همه ما به عنوان کارکنان دولت موظف به پاسخ‌گویی مطلوب و پیگیری مسائل و درخواست‌های خیران بزرگوار هستیم. استاندار فارس اعلام کرد: روز بزرگداشت خیران را با هماهنگی شورای فرهنگ عمومی در فارس ثبت و برگزار خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم این روز در سطح کشور نیز ثبت شود. دکتر ایمانیه با بیان اینکه با استفاده از سامانه شیراز مدد خانواده‌ها می‌توانند وسایل و امکانات مازاد خود را برای حمایت از نیازمندان تحویل دهند، اظهار داشت: با بهره گیری از این سامانه، کمک‌های مردمی و حمایتی، به درستی و کارشناسانه در اختیار نیازمندان قرار خواهد گرفت. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی