[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

توانمندی جهاد دانشگاهی به‌واسطه حاکمیت تفکر بسیجی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با اشاره به حاکمیت تفکر بسیجی بر ارکان این نهاد، عنوان کرد: در جهاد دانشگاهی علی‌رغم مشکلات موجود، اما نگاه جهادی و بسیجی چرخ توانایی و ظرفیت‌های این نهاد را فعال نگه داشته است.
دکتر مظاهر بابایی یکشنبه ٣٠ آبان در آیین گرامیداشت هفته بسیج که در مجتمع جهاد دانشگاهی شیراز و با حضور رئیس بسیج ادارات سپاه فجر فارس برگزار شد، ضمن تبریک این هفته، بیان کرد: از روزی که نهاد جهاد دانشگاهی تأسیس شد، ابتدا بسیجی بودیم و بعد جهادگر. او با بیان اینکه در اساسنامه و فرهنگ جهاد، رویکرد بسیجی جدای از جهاد و جهادگری نیست، تصریح کرد: بسیج واژه‌ای کوتاه اما دارای مفاهیم عمیق است و امروز همه افراد صاحب‌نظر در حوزه‌های مختلف مدیریتی و عقیدتی بر این باورند که این فرهنگ می‌تواند در همه ابعاد ‌سازنده باشد.
رئیس جهاد دانشگاهی فارس افزود: امروز پس از گذشت چهار دهه از انقلاب، مشاهده می‌کنیم که همچنان بسیج به عنوان یک تشکل حرف برای گفتن دارد؛ چراکه نگاه بسیج به نظام و انقلاب و دین، یک نگاه کامل و جامع است. بابایی ادامه داد: برخلاف اینکه تصور می‌شد بسیج تنها در صحنه‌های نبرد و دفاعی حضور دارد، اما امروز حضور بسیج در همه سطوح و هرجایی که نیاز به خدمت باشد، ملموس است. او با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «یکی از شاخصه‌های مهم بسیجی بودن، داشتن بصیرت است»، گفت: این بصیرت و دانش بسیجی است که مشخص می‌کند باید کی و کجا حضور داشته باشد. رئیس جهاد دانشگاهی فارس تصریح کرد: بسیجی بودن صرفاً عضو یک پایگاه و حوزه بودن نیست، بلکه بسیجی به نگاه و تفکری است که وجود دارد.
بابایی انقلابی بودن را از دیگر شاخص‌های یک بسیجی عنوان کرد و گفت: بسیجی برای خدمت منتظر دعوت کسی نمی‌ماند.
او با بیان اینکه امروز هم نگاه و تفکر بسیجی لازم است، گفت: اگر همت و تلاش و نگاه بسیجی همواره وجود داشته باشد، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
رئیس جهاد دانشگاهی فارس همچنین بیان کرد: جهاد دانشگاهی یکی از مجموعه‌های برگرفته از انقلاب است که با نگاه بسیجی در حوزه‌های آموزشی، علمی و فرهنگی و آموزش برای رفع نیازهای جامعه وارد میدان شد. بابایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در حالی که امروز جامعه غرب به این رسیده که ارزشمندترین و گران‌ترین عامل برای یک سازمان منابع انسانی آن سازمان است، اما چهل سال پیش این فرهنگ و نگاه با تشکیل بسیج چندمیلیونی توسط امام(ره) به منصه ظهور رسید.
او تأکید کرد: اگر همه تجهیزات و منابع مالی در اختیار یک سازمان باشد اما منابع انسانی توانمند وجود نداشته باشد، قابل انکار نیست که آن سازمان موفق نخواهد بود و این یک عنصر غیرقابل رقابت است. خوشبختانه نمونه‌های بارز این سازمان‌ها، جهاد دانشگاهی است که در حوزه‌های مختلف حرف‌های زیادی در سطح کشور و منطقه دارد.
رئیس جهاد دانشگاهی فارس ابراز امیدواری کرد که وارثان خوبی برای شهدای هشت سال دفاع مقدس، مدافعان حرم و سلامت باشیم و گفت: امید است در شمار بسیجیان واقعی باشیم و سره را از ناسره تشخیص دهیم.
بابایی عاملی که موجب رشد بسیج شده را احساس مسئولیت نسبت به وظایف دانست و بیان کرد: خوشبختانه در مجموعه جهاد این رویکرد وجود دارد.
رئیس جهاد دانشگاهی فارس مجدد ابراز امیدواری کرد که با بصیرت، دانش، تعهد و نگاه انقلابی گام‌های پیشرفت مستحکم تر از قبل برای کشور برداشته شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی