[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۱۹
  • دوره جدید

اتمام عملیات تعویض خط لوله در مسیر خط گچساران به شیراز، روزنامه شیراز نوین

عملیات تعویض خط لوله در 7 نقطه همزمان به طول حدود 300 متر در مسیر خط گچساران به شیراز انجام شد. به گزارش رواط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه فارس، فرهاد یزدانی رئیس واحد تعمیرات خط منطقه گفت: این عملیات در کیلومترهای 146، 147، 148 و 910+ 155 و 739+ 155 با هدف رفع و برطرف کردن نقاط حاوی خوردگی طبق گزارش پیگرانی هوشمند در مسیر خط گچساران به شیراز انجام شد. وی افزود: به منظور جلوگیری از آلودگی زیست محیطی، انجام عملیات تعویض با تزریق آب و هاتپ و تخلیه در محل‌های برش بوده است.
یزدانی از جمله کارهایی انجام شده در این عملیات را حفاری نقاط همراه با لوله یابی و شناسایی محل استقرار لوله در 7 نقطه به طول حدود 850 متر، شناسایی محل‌های تعویض توسط نفر واحد خوردگی و کندن پوشش روی لوله، ریسه کردن لوله کنار کانال و جوشکاری لوله‌ها با توجه به متراژ تعویض و سپس رادیوگرافی، از سرویس خارج کردن خط لوله و برشکاری لوله در نقاط مشخص شده و تخلیه آب طبق برنامه ریزی انجام شده، بیرون آوردن لوله قدیمی و انتقال لوله سالم به جای آن به داخل کانال، جوشکاری و رادیوگرافی، پوشش سرجوش‌ها و راه اندازی خط لوله و هواگیری نام برد.
رئیس تعمیرات خط یکی از ویژگی‌های خاص این عملیات را حضور مناطق خوزستان و رفسنجان (تعمیرات خط و ترابری) جهت کمک به این منطقه با سرعت عمل مناسب نام برد.
وی گفت: این عملیات با همکاری واحدهای ترابری سبک و سنگین، خوردگی، بازرسی فنی، HSE، حراست، روابط عمومی، مرکز انتقال نفت شهید صفری نژاد و مناطق خوزستان و رفسنجان با پنج‌هزار و 760 نفر ساعت کار با مجموع عملیات قبل از قطع و وصل طی 12 روز کاری به پایان رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی