[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

بیان مشکل به شرط ارایه راهکار، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس بر لزوم دوری از پراکنده گویی درباره مشکلات این دانشگاه تأکید کرد و از رئیس این دانشگاه خواست با تعیین یک بازه زمانی مشخص دو برنامه سخت افزاری و نرم افزاری ۱۰ ساله ارائه دهد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمد هادی ایمانیه در دیدار با اعضاء هیئت امنا دانشگاه فرهنگیان بر لزوم دوری از پراکنده گویی درباره مشکلات این دانشگاه تأکید کرد و از رئیس این دانشگاه خواست با تعیین یک بازه زمانی مشخص دو برنامه سخت افزاری و نرم افزاری ۱۰ ساله ارائه دهد.
به اعتقاد استاندار فارس در  برنامه سخت افزاری باید به اموری همچون تجهیزات، امکانات، غذا و... و در برنامه نرم افزاری به اموری همچون مسائل آموزشی، تربیتی، نیروی انسانی  و... پرداخته شود.
دکتر ایمانیه اظهار کرد: تدوین این برنامه افقی شفاف پیش روی تصمیم گیران قرار داده و چگونگی رفع مشکلات و اجرای برنامه‌ها را مشخص می‌کند. تشکیل هیئت اندیشه ورز و تصمیم ساز متشکل از اساتید علوم تربیتی و متخصصان حوزه‌های  مرتبط از دیگر مواردی بود که استاندار فارس بر لزوم تشکیل آن در دانشگاه فرهنگیان تأکید کرد. دکتر ایمانیه عنوان کرد: این هیئت اندیشه ورز باید چگونگی ایجاد تحولات بر اساس اسناد بالا دستی همچون بیانیه گام دوم انقلاب، سند تحول آموزش و پرورش و... را تبیین کند.
نماینده عالی دولت در استان فارس معتقد است دانشگاه فرهنگیان تربیت معلمانی را بر عهده دارد که به پرورش فرزندان این مرز و بوم می‌پردازند؛ بنابراین بی‌توجهی به نهادی که همچون ریشه‌ای قدرتمند شاخ و برگ آینده مملکت را شکل می‌دهد کج سلیقگی و به دور از تدبیر است. دکتر ایمانیه با اشاره به اینکه رفع بسیاری از مشکلات با راهکارهای مبنی بر تفکر امکان پذیر است، یادآور شد: در شرایط کنونی نمی‌توان انتظار داشت بودجه‌های هنگفت از سوی دولت برای رفع مشکلات تخصیص یابد. وی ادامه داد: همه مدیران و مسئولان باید این موضوع را مد نظر داشته باشند که در کنار بیان هر مشکل سه پیشنهاد برای حل آن نیز ارائه دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی