[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

آنفلوآنزا و کرونا در خط حمله ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در چهارصدونودمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه نسبت به خطر شیوع همزمان آنفلوآنزا و کرونا ویروس در فارس هشدار داد.
 به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید وحید حسینی» با بیان اینکه انتشار دو بیماری به صورت همزمان، آغاز یک بحران جدید نگران کننده است و می‌تواند بسیاری از افراد را درگیر کند، گفت: فصل سرما همواره با چالش شیوع آنفلوآنزا همراه بوده و در طی شرایط کنونی به علت رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک در بحران کرونا، این چالش مضاعف شده است.
او با بیان اینکه علاوه بر تشابه نشانه‌های ابتلا به این دو بیماری، راه‌های پیشگیری از انتشار و ابتلا نیز یکسان است، بر اهمیت پایبندی به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک در شرایط کنونی تأکید کرد. سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و پرهیز از ساده انگاری را دو عامل مؤثر در پیشگیری این بحران برشمرد. دکتر حسینی با بیان اینکه مسئولان دانشگاه نگران موج جدید کرونا ویروس و انتشار همزمان آن با آنفلوآنزا هستند، اضافه کرد: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی مردم در استان، دغدغه اصلی و نگرانی مهم مسئولان مجموعه سلامت فارس است که در صورت بی‌توجهی، پیامدهای جبران ناپذیری را به همراه دارد.
این مقام مسئول در دانشگاه با اعلام اینکه همچنان فارس در تزریق واکسن جزو دانشگاه‌‌های علوم پزشکی برتر کشور است، تأکید کرد: با توجه به روند انجام واکسیناسیون در فارس، نباید رعایت توصیه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در راستای پیشگیری از ابتلا به این بیماری فراموش شود.
او از مردم استان خواست تا افراد بیمار یا دارای علامت ابتلا به کرونا ویروس، پیش از مراجعه به بیمارستان‌ها ابتدا به مراکز ۱۶ ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا ویروس مراجعه کرده و در صورت صلاحدید پزشک مرکز، به بیمارستان مراجعه کنند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن پیگیری روند واکسیناسیون در مناطق مختلف استان و آمار نمونه گیری‌های انجام شده کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس، به بررسی آمار ابتلا در مناطق مختلف استان، روند خدمت‌رسانی به بیماران در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان، وضعیت بهبودی بیماران، علت‌های جان باختن مبتلایان و  پایش عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس در فارس پرداخت. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی