[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

باید پیشتاز گام‌های مهم در حوزه خانواده باشیم، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با تأکید بر اینکه نباید همیشه منتظر صدور مصوبات و بخشنامه‌های مرکز برای اجرا باشیم، خاطرنشان کرد: فارس بر اساس توانمندی بانوان باید پیشتاز اقدامات و گام‌های بزرگ در کشور باشد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمد هادی ایمانیه، در آیین تکریم و معارفه مدیران کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس با تأکید بر اینکه بانوان محور خانواده‌ها، جامعه و کشور هستند، عنوان کرد: عملکرد هر یک از بانوان علاوه بر خود او بر همسر و فرزندانش نیز اثر می‌گذارد.
به اعتقاد نماینده عالی دولت در استان فارس می‌توان بانوان را مدیران جامعه دانست.
دکتر ایمانیه از مدیر کل جدید امور بانوان و خانواده خواست با همکاری مدیر پیشین، شورای مشورتی جامعی مربوط به حوزه بانوان تشکیل شود که این شورا وظیفه تصمیم سازی، مشورت، اندیشه ورزی و تفکر را بر عهده داشته باشد.
استاندار فارس با بیان اینکه امروز بسیاری از افراد توانمند در پست‌های مدیریتی درگیر امور اجرایی می‌شوند، اظهار کرد: این مدیران فرصتی برای تفکر و تصمیم سازی ندارند؛ از این رو ناچار به گرفتن تصمیمات ناگهانی و روزمره و فاقد پشتوانه تفکری می‌شوند.
دکتر ایمانیه تأکید کرد: همه ادارات و سازمان‌ها مکلف هستند پیوست امور بانوان داشته باشند و فردی توانمند و قوی به عنوان مشاور امور بانوان در کنار مدیر آن اداره انتخاب شود. 
استاندار فارس با تأکید بر اینکه نباید همیشه منتظر صدور مصوبات و بخشنامه‌های مرکز برای اجرا باشیم، خاطرنشان کرد: فارس بر اساس توانمندی بانوان باید پیشتاز اقدامات و گام‌های بزرگ در کشور باشد.
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین بر لزوم ارتباط قوی‌تر مدیریت امور بانوان و خانواده با دانشگاه، آموزش و پرورش و حوزه علمیه تأکید کرد چرا که عجین شدن با محیط‌های علمی سبب اتخاذ تصمیم‌ها و تدوین و اجرای برنامه‌های قوی‌تر و پخته‌تر خواهد شد. استاندار فارس بیان کرد: طرح خانواده متعالی به عنوان طرحی اثر گذار باید همچنان ادامه یابد و اجرایی شود. 
وی از مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس خواست، همکاری با اداره کل امور اجتماعی استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت فرهنگی شهرداری شیراز، حوزه هنری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و حوزه‌های فرهنگی بسیج  را قوی‌تر از گذشته در دستور کار قرار دهند.
استاندار فارس همچنین تأکید کرد: شهرستان‌های استان فارس نیز باید هم گام با شیراز در امور بانوان و خانواده مد نظر قرار گیرند.
وی با یادآوری اینکه برش استانی سند توسعه فرهنگی برای اولین بار در فارس رونمایی شده است عنوان کرد: باید خود را متعهد به حرکت در این مسیر بدانیم.
دکتر ایمانیه همچنین بیان کرد: پیشنهاد دورکاری برای بانوان کارمند را به معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و رئیس جمهور ارائه داده‌ایم و این پیشنهاد مورد استقبال حضرت آیت‌الله رییسی قرار گرفته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی