[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

امداد و نجات زمستانه کلید خورد، روزنامه شیراز نوین

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان فارس از آغاز طرح امداد زمستانه این جمعیت از 20 آذرماه جاری خبرداد و گفت: 240 نیروی امدادی اعم از امدادگر و کارمند به صورت شبانه‌روزی در پایگاه‌ها و پست‌های بین شهری ثابت، سیار و موقت با طرح همکاری خواهند داشت و روزانه 100 دستگاه خودرو عملیاتی برای این منظور پیش بینی شده است. 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ مهدی خوبیار در تشریح طرح امداد و نجات زمستانه جمعیت استان گفت: این طرح از 20 آذرماه جاری آغاز می‌شود و تا 20 اسفندماه ادامه دارد.
خوبیار با اشاره به همکاری شبانه‌روزی 240 نیروی امدادی جمعیت هلال احمر فارس در طول مدت زمان اجرای طرح زمستانه اظهار کرد: در طول طرح، در مجموع روزانه 100 دستگاه خودرو عملیاتی و همچنین یک فروند بالگرد امدادی پیش بینی شده است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس اضافه کرد: با افزایش 30 درصدی توان امدادی این جمعیت، 26 پایگاه امداد و نجات بین شهری ثابت و 7 پایگاه امداد و نجات ثابت و 4 پایگاه موقت کوهستان نیز برای اجرای طرح امداد زمستانه فعال می‌باشد.
خوبیار در خصوص دیگر مراکز و پایگاه‌های امدادی پیش‌بینی شده در طرح امسال یادآور شد: یک پایگاه امداد هوایی، 29 کشیک امداد و نجات در شعب شهرستانی، یک مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استانی، یک پایگاه واکنش سریع و همچنین یک پایگاه آنست (مرکز آموزش و نگهداری سگ‌های تجسس)، برای طرح امداد زمستانه امسال لحاظ شده است.
وی در ادامه از تجهیز و به روزرسانی انبار امدادی مرکز استان، دو انبار منطقه‌ای در لارستان و فیروزآباد و 32 انبار امدادی در سطح شعب استان فارس در راستای طرح امداد زمستانه خبر داد.
این گزارش می‌افزاید: معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس امسال در راستای آمادگی در مواجهه با حوادث و ارتقاء دانش و مهارت نیروهای عملیاتی، تمرین‌های اسکان و تغذیه اضطراری را در مناطق مختلف استان و با مشارکت تمامی دستگاه‌های عضو کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی برگزار نمود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی