[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۱۹
  • دوره جدید

فراخوان آزمون جذب همکار داوری و میانجیگری تمدید شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس از تمدید مهلت ثبت‌نام جذب آزمونی و غیرآزمونی همکار داوری و میانجیگری مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه، خبر داد و از علاقه‌مندان خواست که به سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی www.hrtc.ir مراجعه کنند.
دکتر مظاهر بابایی به خبرنگاران گفت: اداره کل توسعه امور میانجیگری و داوری مرکز توسعه حل اختلاف با استناد به مجموعه مقررات، آیین نامه‌ها و اسناد بالادستی به خصوص مفاد فصل سوم سند تحول قضایی و آیین‌نامه میانجیگری در امور کیفری از میان واجدان شرایط برای دریافت پروانه داوری و پروانه میانجیگری دعوت به همکاری کرده است.
بابایی با یادآوری اینکه فرایند ثبت نام در این آزمون از روز سه شنبه ۱۸ آبان شروع شد و تا ۵ آذر ادامه دارد، به روش‌های جذب اشاره و اضافه کرد: جذب همکاری به دو صورت آزمونی و غیرآزمونی انجام می‌شود و مجموع ظرفیت‌های در نظر گرفته شده برای ۳ حوزه در کل کشور حدود ۲۵هزار نفر است.
رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس خاطرنشان کرد: در روش آزمونی ۳ نوع آزمون برای جذب برگزار می‌شود و داوطلبان می‌توانند در یکی از سه حوزه داوری- داوری تخصصی خانواده و میانجیگری در آزمون ثبت نام کنند.
بابایی گفت: داوطلبان با داشتن حداقل مدرک سطح ۲ حوزه یا مدرک کارشناسی در یکی از رشته‌های مرتبط نظیر حقوق، فقه و الهیات (گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی) امکان ثبت نام در آزمون‌های داوری، داوری تخصصی خانواده و میانجیگری را دارند.
رئیس جهاد دانشگاهی فارس اضافه کرد که فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی و بالاتر رشته‌های روان‌شناسی، جامعه شناسی، علوم تربیتی، مشاوره، مددکاری اجتماعی و مطالعات خانواده نیز صرفاً مجاز به شرکت در آزمون‌های میانجیگری و داوری تخصصی خانواده هستند.
او با یادآوری اینکه شرط پذیرش، کسب حداقل نیمی از نمره آزمون است، گفت: در این آزمون حداکثر ۲ برابر تعداد مورد نیاز پذیرش شده و برای بررسی مدارک و انجام مصاحبه به مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه معرفی می‌شوند.
او با بیان اینکه بر اساس شرایط درج شده در دفترچه راهنمای ثبت‌نام، برخی داوطلبان امکان نام‌نویسی در بخش جذب بدون آزمون را دارند، گفت: در روش جذب بدون آزمون، سوابق تحصیلی، شغلی و حرفه‌ای و تطبیق شرایط (ویژه مؤسسات داوری موجود) توسط مرکز توسعه حل اختلاف بررسی شده و پس از انجام محاسبات و امتیازات در نظر گرفته شده، در صورت داشتن شرایط احراز افراد برای مصاحبه حضوری دعوت می‌شوند.
بابایی با یادآوری اینکه زمان برگزاری آزمون، ۲۶ آذرماه است، گفت: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی، به نشانی www.hrtc.ir ضمن مطالعه دفترچه راهنما، نسبت به ثبت نام در بخش‌های آزمونی و غیرآزمون اقدام کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی