[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

پژوهش‌های بنیادی موردتوجه باشد ، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، بر ضرورت توجه به پژوهش‌های بنیادی در علوم پزشکی تأکید کرد و دانشگاه علوم پزشکی شیراز را از مراکز توانمند در این زمینه خواند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آیت‌الله «لطف الله دژکام» در این آیین تلاش‌های دکتر «مهرزاد لطفی» رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی شیراز در عرصه کرونا را بسیار ارزشمند خواند و با بیان اینکه بحران کرونا به گونه ای عرصه جهاد بود، گفت: مجاهدان سلامت در این زمینه فعالانه وارد عرصه خدمت شدند و با درود به روح پاک شهدایی که جان خود را فدا کردند، برای موفقیت جهادگرانی که در این عرصه خدمت می‌کنند، دعا می‌کنیم.
امام جمعه شیراز با قدردانی از همراهی و همکاری تمامی کسانی که در این ایام مجاهدانه مجموعه بهداشت و درمان را یاری کردند تا سلامت مردم به بهترین شکل محقق شود، با اشاره به حضور دکتر «ابوالفضل باقری نژاد» معاون آموزشی وزارت بهداشت در این آیین، به بیان دو دغدغه مهم در زمینه پیشبرد بهتر اهداف سلامت در عرصه‌های آموزشی پرداخت.
نخستین محور مورد تأکید آیت الله دژکام، توجه به پژوهش‌های بنیادی در زمینه علوم پزشکی بود که در این زمینه گفت: انقلاب اسلامی تمدن ساز است و در این زمینه نمی‌توانیم از مسائل بنیادین غفلت کنیم؛ شیراز نیز همواره مهد علم و ایجاد پزشکی متعالیه بوده و پارادایم‌های پژوهشی باید با نگاه متعالیه توسعه یابد.
نماینده ولی فقیه در استان فارس توجه به اخلاق پزشکی در عرصه‌های بومی را دیگر ضرورت کنونی جامعه علمی در حوزه سلامت برشمرد و افزود: نیاز داریم بنیان‌های اخلاق پزشکی را بر پایه بنیان‌های بومی بنا کنیم و ضمن احترام به دستاوردهای علمی دنیا، این حوزه را متناسب با فکر و فرهنگ خود بازنگری کنیم تا نسل آینده جامعه پزشکی همچون ابن سینا درخشان باشند.
او ابراز امیدواری کرد نگاه جدید مجموعه وزارت بهداشت و به ویژه در عرصه‌های آموزشی، بر این موضوع تمرکز یابد.
این آیین صبح دیروز، دوم آذر، با حضور دکتر «ابوالفضل باقری نژاد» معاون آموزشی وزارت بهداشت، آیت الله «لطف الله دژکام» نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، دکتر «محمدهادی ایمانیه» استاندار فارس و مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی