[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

جریان آب به فاینانس رسید ، روزنامه شیراز نوین

با دستور استاندار فارس، مشکلات مربوط به تأمین آب در منطقه قیر و کارزین پیگیری و مصوبات لازم در این خصوص تصویب شد. به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در سفر اخیر خود به شهرستان قیر و کارزین، پس از بررسی وضعیت کمبود آب در این شهرستان دستور تشکیل جلسه و اتخاذ تصمیمات لازم در این زمینه را صادر کرده بود که این جلسه با حضور متولیان حوزه آب و نماینده مردمی منطقه قیر و کارزین و امام جمعه شهرستان در موعد مقرر برگزار شد.
استاندار فارس در جمع بندی نتایج حاصل از این جلسه عنوان کرد: با توجه به اعتراضات کشاورزان منطقه قیر و کارزین در ارتباط با عدم بهره وری از حقابه سد سلمان فارسی، مقرر شد شرکت آب منطقه ای در مدت دو هفته نسبت به تعیین میزان اراضی زراعی و باغات زیر کشت مربوط به سه سال قبل از بهره برداری سد اقدام کند و بر اساس میزان هکتار اراضی مشخص شده، پیگیری‌های لازم جهت تخصیص و افزایش حقابه از سوی وزارت نیرو انجام شود.
استاندار فارس همچنین درباره اجرای کانال‌های آب گفت: با توجه به اینکه یک شرکت اعلام آمادگی کرده است که از طریق فاینانس کانال‌های آب منطقه زیر دست سد سلمان فارسی در منطقه قیر و کارزین را اجرا کند، قرار شد پیگیری‌های لازم از طرف استانداری برای اخذ موافقت فاینانس از شورای اقتصاد انجام شود.
دکتر ایمانیه با اشاره به اینکه تعدادی از روستاهای مسیر خط انتقال آب از سد سلمان فارسی به لار از نعمت آب آشامیدنی بهره مند نیستند، عنوان کرد: در این جلسه مقرر شد مطالعات لازم برای ایجاد انشعاب به منظور آب‌رسانی به این ۱۸ روستا توسط آبفای استان انجام شود. به گفته استاندار فارس از دیگر مصوبات این جلسه تکمیل پروژه آب‌رسانی به شهر قیر بود.
وی بیان کرد: خط آب‌رسانی به این شهر حدود ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تنها ۷۰۰ متر خط انتقال و برق رسانی و تکمیل ایستگاه پمپاژ باقی مانده که قرار شد قبل از شروع فصل گرما به پایان برسد.
دکتر ایمانیه همچنین به مشکلات تأمین آب در دو دهستان خزارویه و هنگام اشاره کرد و افزود: آب‌رسانی به خزارویه نیازمند حفر چاه و تجهیز آن است که مقرر شد آبفای استان تا پایان سال جاری پروژه مذکور را به پایان برساند. وی در خصوص آب‌رسانی به دهستان هنگام نیز گفت: با توجه به اینکه در این دهستان حفر چاه انجام شده است، عملیات لوله گذاری و برق رسانی نیز با تأمین اعتبار تا اوایل سال آینده به پایان خواهد رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی