[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۸
  • دوره جدید

جامعه علمی نیازمند انگیزه است ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ضمن بیان مهم ترین اولویت‌های مجموعه سلامت استان، با اشاره به توانمندی‌های علمی در استان فارس، بر ضرورت تلاش و برنامه ریزی برای ایجاد زمینه‌های انگیزه بخشیدن و امید در جامعه علمی و دانشگاهی استان تأکید کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «محمدهادی ایمانیه» در این آیین با تقدیر از دکتر «مهرزاد لطفی» رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی شیراز که مصادف با دوران کرونا و زحمات شبانه روزی در این زمینه بود، دکتر «سید وحید حسینی» را از تلاشگران عرصه سلامت کشور خواند و برای او آرزوی موفقیت داشت.
استاندار فارس در ادامه با اشاره به پیشتازی استان فارس در بسیاری عرصه ها، به بیان برخی اولویت‌های مجموعه سلامت فارس پرداخت و گفت: لازم است مسئولان، مجموعه وزارت بهداشت و دانشگاه به موضوع تمام وقتی استادان اهتمام ویژه ای داشته باشند و امید است در دولت سیزدهم که با شعار خدمت به مردم آمده است، این چالش مرتفع شود تا به ارتقای علمی در جامعه دانشگاهی دست یابیم.
دکتر ایمانیه در ادامه به اهمیت توجه به مقوله بهداشت در جامعه پرداخت که در فارس، با پیشتازی در اجرای برنامه پزشک خانواده شهری، این امر آغاز شد، اما مورد حمایت قرار نگرفت؛ اما اکنون فارس میدان آزموده ای برای اجرای سراسری این برنامه در کشور 
می‌تواند باشد.
توجه به موضوع توریسم سلامت، دانشگاه نسل سوم و چهارم و تقویت پروژه شهر سلامت، دیگر محورهای مورد تأکید استاندار فارس در این آیین بود.
دکتر ایمانیه با اعلام آمادگی نسبت به حمایت از پیشبرد پروژه شهر سلامت شیراز، توسعه این طرح بزرگ را موجب انگیزه بخشیدن و امید دادن به جوانان و رفع دغدغه اشتغال آنان دانست.
استاندار فارس اظهار کرد: فارس بنیان‌گذار مجمع خیرین تأمین سلامت در کشور بود که در طی ۱۸ سال فعالیت، منشأ بیش از پنج‌هزار میلیارد تومان خدمت در مجموعه سلامت بوده است و باید این خدمات مورد حمایت قرار گیرد.
دکتر ایمانیه در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه پرداختی حقوق کارکنان مجموعه دانشگاه از محل درآمدهای اختصاصی مجموعه سلامت است، گفت: در صورت تأمین این هزینه از سایر منابع، درآمدهای دانشگاه صرف توسعه، تجهیز و افزایش بهره وری می‌شود. توجه به موضوع فناوری و حمایت از استعدادها و توانمندی‌های جوانان، دیگر محوری بود که استاندار فارس به عنوان ضرورت کنونی جامعه علمی کشور از آن یاد کرد و افزود: در این زمینه باید بوروکراسی‌ها رفع شود تا جوانان بتوانند با شوق و انگیزه در کشور خدمت کنند و در این زمینه، به تفویض اختیارات برای برنامه ریزی و ایجاد زمینه‌های توسعه نیاز داریم.
این آیین صبح دیروز دوم آذر، با حضور دکتر «ابوالفضل باقری نژاد» معاون آموزشی وزارت بهداشت، آیت الله «لطف الله دژکام» نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، دکتر «محمدهادی ایمانیه» استاندار فارس و مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی