[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

ممیزی برای نوسازی صدرا، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی شورای اسلامی شهر صدرا گفت: بیست و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر صدرا به منظور بررسی راه‌های درآمد حاصل از عوارض شهرداری و سامان‌دهی بازار هفتگی شهر دیروز عصر برگزار شد.
مهدی کشاورزی سخنگوی شورای شهر صدرا در این رابطه اظهار داشت: در این جلسه با حضور شهردار در خصوص درآمد عوارضی شهرداری و سامان‌دهی بازار هفتگی بحث و تبادل نظر شد. 
وی گفت: درآمدهای شهرداری‌ها در بخش پایدار و ناپایدار تشکیل شده‌اند؛ بخش پایدار درآمدهایی است که سالانه در قالب عوارض یا سایر منابع تجدیدپذیر ایجاد می‌شوند مانند عوارض سالانه منازل و خودروها می‌باشند.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر صدرا افزود: محل درآمدهای ناپایدار مانند عوارض ساخت و ساز، تراکم و تغییر کاربری برای هزینه جاری شهر هزینه نیز مورد بررسی قرار گرفت. کشاورزی تصریح کرد: آماده سازی طرح ممیزی املاک شهرداری صدرا نیز از تصمیمات مهم مطرح شده در این جلسه بود. رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر صدرا با اشاره به اهمیت طرح ممـــیزی امـلاک اظهار کرد: به علت اینکه شهرداری‌ها مکلف‌اند از کلیه اراضی و مستحدثات داخل شهر، عوارض نوسازی را وصول کرده و به مصرف صرفاً نوسـازی شهـر برساننـد، ضروری است؛ چراکه وصـول هرگونـه عـوارض نیازمند شناسایی املاک و داشتن اطلاعات پایه ای از آنهاست. کشاورزی خاطرنشان کرد: قطعاً اطلاعات ممیزی پایه اخذ عوارض است و نوع کاربری املاک، زمان ساخت و کیفیت ساخت در عوارض تأثیر دارد. سخنگوی شورای اسلامی شهر صدرا افزود: در این جلسه در خصوص نحوه فعالیت بازار هفتگی در طول شش روز از هفته در فاز یک و دو تبادل نظر شد و تصمیمات لازم را گرفتند. بیست و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر با حضور بهزاد پرنیان شهردار و خداکرم فیروزمند رئیس شورای اسلامی شهر و سایر اعضا هاشم عزیزی، مهدی کشاورزی، مرتضی زارع، روح الله شجاعیان و آرش محمدی در ساختمان شورای اسلامی شهر صدرا برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی