[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۱۹
  • دوره جدید

استاندار فارس: بازنگری طرح‌های هادی نیازمند دقت است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس تأکید کرد: بازنگری طرح‌های هادی روستایی در شهرهای بزرگ مانند شیراز و کازرون، به دلیل سودجویی‌هایی که ممکن است دلالان داشته باشند، باید با تأمل بیشتر و کار کارشناسی دقیق‌تر دنبال شود.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، محمدهادی ایمانیه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه فارس با بیان اینکه استانداران کشور با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور جلسه‌ای ۴ساعته برگزار کردند، اظهار کرد: در این جلسه مقرر شد بسیاری از اختیارات به شورای برنامه‌ریزی و توسعه فارس تفویض شود.
او افزود: عزم دولت برای تفویض اختیارات بیشتر به شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌ها جزم است؛ بنابراین از این به بعد برگزاری جلسات شورای برنامه‌ریزی باید از حالت تشریفاتی بیرون بیاید و هر چیزی که در این شورا مطرح می‌شود باید کارشناسی شده و دقیق باشد.
ایمانیه با اشاره به تصمیم دولت برای راه‌اندازی صندوق توسعه استان‌ها، عنوان کرد: این صندوق مانند صندوق توسعه ملی است و بسیاری از درآمدهای استان به آن واریز می‌شود و مسئولان استان باید برای هزینه‌کرد آن تصمیم بگیرند و شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان حدود ۴ ماه برای خودسازی و ایفای نقش جدید که به آن واگذار می‌شود، وقت دارد.
او با اشاره به عقب‌ماندگی که در حوزه بازنگری طرح‌های هادی روستاها در فارس وجود دارد و مشکلاتی که این موضوع برای توسعه روستاها ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: برای اینکه بازنگری طرح‌های هادی شتاب بگیرد، باید اولویت‌بندی کنیم و طرح‌هایی که تأخیر در بازنگری آنها به ضرر است، سریع‌تر انجام شود و روستاهایی که می‌توانند همچنان با همان طرح قبلی باقی‌ بمانند، در اولویت بعدی قرار بگیرند. استاندار فارس همچنین در این جلسه با بازنگری طرح‌های هادی که در جوار شهرهای کوچک و روستاهای دور از شهرها هستند، موافقت کرد. ایمانیه در خصوص حمایت از طرح‌های پژوهشی استان نیز گفت: یک درصد بودجه سازمان‌ها که باید به پژوهش اختصاص یابد، مبتنی بر توافق‌نامه باشد و هیچ طرح پژوهشی بدون توافق‌نامه بین دو طرف اجرا نشود. او همچنین با تأکید بر اینکه برای هزینه‌کرد بودجه محرومیت‌زدایی باید در استان تصمیم‌گیری شود نه در مرکز کشور، زیرا مسئولان استان اشراف بیشتری بر مشکلات دارند، به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس فرصت یک‌هفته‌ای داد تا با توجه به اولویت‌ها و مشکلات مناطق محروم استان بودجه محرومیت‌زدایی را در ۵ بخشی که تعیین شده، تقسیم‌ کنند تا به رئیس برنامه و بودجه کشور تحویل داده شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی