[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

عارضه‌یابی تولید در کلینیک صنعت، روزنامه شیراز نوین

همزمان با گرامیداشت هفته بسیج، مرحله دوم کلینیک سیار صنعت در شهرک صنعتی بزرگ شیراز برگزار شد. در این مرحله از کلینیک صنعت که با همکاری قرارگاه صنعتی خاتم انبیاء(ص) سپاه فجر فارس، سازمان بسیج ادارات و کارکنان، سازمان بسیج کارگری و کارخانجات و سازمان بسیج حقوق دانان سپاه فجر برگزار شد، 120 واحد صنعتی خدمات مشاوره رایگان دریافت کردند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: طرح کلینیک صنعت در استان فارس با هدف شناسایی و رفع مشکلات و واحد‌های صنعتی در راستای حمایت و پشتبانی از واحد‌های صنعتی و مانع‌زدایی از تولید برگزار شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس، احد فتوحی اظهار داشت: کلینیک صنعت در سه محور عارضه یابی واحدهای صنعتی، اجرای فرایندهای بهبود، راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی راکد، به بهره‌برداری رساندن طرح‌های صنعتی، افزایش ظرفیت تولید واحدهای صنعتی و رفع چالش‌های پیش روی آن‌ با همکاری سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه فجر انجام می‌شود.
وی افزود: در قالب این طرح با استقرار گروه‌های مشاوره ای در بخش‌های فنی، بازرگانی، انتقال فناوری، مالی، بیمه، مالیات، تأمین مالی، آینده پژوهی، خدمات کسب و کار، صادرات و بازاریابی و مشاوره بیمه تأمین اجتماعی، حقوق و دستمزد به واحد‌های صنعتی شهرک بزرگ شیراز خدمات مشاوره ای به صورت رایگان ارائه شد.
وی با اشاره به حضور مدیرانی از دستگاه‌های مرتبط با بخش تولید نظیر شورای هماهنگی بانک‌ها، تأمین اجتماعی، اداره کل امور مالیاتی، اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی، برق، گاز و... گفت: برخی مشکلات واحد‌های صنعتی با دستگاه‌ها به صورت ارتباط چهره به چهره صنعتگران و مسئولان بررسی شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: با اجرای این مرحله ، پس از شناسایی واحدهای متقاضیِ عارضه‌یابی، با تشکیل کمیته کارشناسی با حضور مشاوران صنعتی و دانشگاهی، موارد رفع می‌شود. وی هدف از عارضه‌یابی را کمک به واحدهای صنعتی کوچک برای توسعه و ایجاد تغییرات لازم به‌منظور بهبود و افزایش توان رقابت‌پذیری آن‌ها اعلام و درمورد اهمیت اجرای این طرح اظهار کرد: در مدل عارضه‌یابی اطلاعات کلی واحدهای صنعتی کوچک جمع‌آوری ‌شده و محاسبات لازم برای تعیین شاخص‌های بهره‌وری و سودآوری واحد انجام می‌گیرد. وی با بیان اینکه مشاوران طرح کلینیک صنعت را اساتید دانشگاهی و متخصصان و صاحب‌نظران بخش صنعتی تشکیل می‌دهند، گفت: در این طرح، برای برون‌رفت صنایع از مشکلات برنامه‌هایی پیشنهاد و اجرایی می‌شود. فتوحی بر حمایت از اجرای این طرح تأکید کرد و گفت: اجرای کلینیک صنعت با حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در سایر شهرستان‌های فارس نیز برگزار خواهد شد و استفاده از خدمات مشاوره ای برای واحد‌های صنعتی و تولیدی رایگان است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه از پایش 818 واحد صنعتی صنعتی نیمه فعال در شهرک‌های صنعتی استان خبر داد و گفت: در مرحله نخست این طرح به‌روزرسانی اطلاعات اولیه، علل و عوامل غیرفعال شدن آنها توسط تیم‌های پایشگر و عارضه یاب بررسی شد و راهکارهای فعالیت مجدد آنها مورد بررسی قرار گرفت و در ادامه واحدهای علاقه‌مند به فعال سازی برای عارضه یابی عمیق تر و تعیین پروژه‌های بهبود به مشاوران عارضه یابی و کلینک کسب و کار استان ارجاع و پروژه‌های بهبود با حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی در واحدهای متقاضی فعال سازی مجدد اجرا یا در مرحله پیاده سازی است. وی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 115 واحد تولید غیرفعال در استان به چرخه تولید بازگشتند که این روند همچنان با جدیت در حال انجام است. لازم به ذکر است مرحله دوم کلینیک صنعت توسط گروه مشاوران بنیاد بهره وری گمبا انجام شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی