[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

ارزش‌های انقلاب با هم‌افزایی فرهنگ‌سازی و نهادینه می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

کوشکی جهرمی با اشاره به این که جشنواره شعر دفاع مقدس در اسفندماه برگزار خواهد شد، گفت: هرچند تا کنون جشنواره دفاع مقدس در فارس برگزار شده، از امسال دبیرخانه دائمی جشنواره کشوری شعر دفاع مقدس به استان فارس واگذار شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ در دومین روز هفته بسیج، سعید کوشکی جهرمی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، پذیرای صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، بهروز مرامی جدیدی، معاون هنری و سینمایی و کرامت یزدانی، مسئول امور ایثارگران این اداره بود.
صابر سهرابی در این دیدار بر هم‌افزایی فرهنگی و هنری برای پاسداشت دستاوردها و ارزش‌های دفاع مقدس اشاره کرد و خود را یک سرباز و بسیجی فرهنگی خواند و گفت: اگر همه دستگاه‌ها و سازمان‌های فرهنگی و هنری به یک انسجام و هم‌افزایی برسند، بی‌درنگ می‌توان همه آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به خوبی فرهنگ‌سازی و نهادینه کرد.
سهرابی با اشاره به این که هیچ جناح، گروه، دسته و... نمی‌تواند ادعا کند که در چند سال گذشته از کمک‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بی‌بهره بوده است، ادامه داد: خوشبختانه پس از دهه‌ها، آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهوری با دستوری که دادند مرجعیت و ارشدیت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه فرهنگ و هنر پذیرفته شد که می‌توان آن را تحول و انقلاب بزرگ فرهنگی در کشور دانست.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس یکم تا بیستم آذرماه را زمان دریافت درخواست خرید کتاب از نویسندگان و انتشارات دانست و افزود: همه نویسندگان و انتشارات‌ها می‌توانند درخواست خود را برای خرید کتاب از سوی فرهنگ و ارشاد اسلامی به بخش فرهنگی این اداره بدهند. در این خرید، کتاب‌های پژوهشی فارس‌شناسی به ویژه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در اولویت خواهند بود.
سعید کوشکی جهرمی نیز گفت: به کوشش شهدا هرچند امروز جمهوری اسلامی در بلندای امنیت و استقلال است، باید بدانیم که اگر در زمینه فرهنگی کم‌کاری کنیم که کرده‌ایم، همه دستاوردهای شهدا نیز از دست خواهد رفت.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس با پیشنهاد شناسایی و شناساندن یک کتاب خوب در هر دو هفته، ادامه داد: نیاز است تا یک کارگروه فرهنگ و هنر با نگرش به دفاع مقدس در استان راه‌اندازی شود. با این کارگروه می‌توان فرهنگ دفاع مقدس را نهادینه کرد.
وی با اشاره به این که جشنواره شعر دفاع مقدس در اسفند ماه برگزار خواهد شد، افزود: هرچند تا کنون جشنواره فاع مقدس در فارس برگزار شده، از امسال دبیرخانه دائمی جشنواره کشوری شعر دفاع مقدس به استان فارس واگذار شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی