[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

دوئل زردها در حافظیه، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: امروز فجر و سپاهان پس از سال‌ها به مصاف یکدیگر خواهند رفت؛ دیداری همیشه جذاب و حساس که نزدیک به هشت سال در آن وقفه افتاد اما حالا با صعود فجر به لیگ برتر، دوباره فوتبال کشور می‌تواند شاهد رویارویی طلایی پوشان شیراز و اصفهان باشد.
آخرین بار در هفته پنجم فصل 93-92 بود که فجری‌ها در ورزشگاه حافظیه و در تاریخ 25 مرداد به مصاف سپاهان رفتند و با اینکه یک بر صفر از میهمان خود عقب بودند، دو گل زدند و پیروز میدان شدند. هر چند در پایان فصل فجر به لیگ یک سقوط کرد.
سپاهان بر خلاف فجرشهیدسپاسی این فصل را خیلی خوب آغاز کرد. این تیم در بازی نخست با دو گل مس رفسنجان را شکست داد و سپس با سه گل در زمین نفت مسجدسلیمان به پیروزی رسید. در هفته سوم هم سپاهان با یک گل بر هوادار غلبه کرد اما ناگهان در دربی اصفهان تن به شکست داد و در مقابل تراکتور‌سازی هم نتوانست به پیروزی برسد و حالا با 10 امتیاز در رتبه سوم قرار دارد.
اما فجر که دو بازی اول را با شکست و بدون گل زده آغاز کرد، در سه دیدار بعدی نتایج بسیار خوبی گرفت. این تیم ابتدا صنعت نفت را در آبادان مغلوب کرد، سپس یک مساوی شیرین خانگی مقابل استقلال تهران را تجربه کرد و سپس با یک گل در زمین پیکان صدرنشین به برتری رسید تا با 7 امتیاز در رتبه هشتم قرار بگیرد.
دیدار فجر و سپاهان امروز در ورزشگاه خالی از تماشاگر حافظیه برگزار خواهد شد.
*کلانتری: همه شهرها باید از حضور تماشاگران برخوردار شوند
سرمربی فجرشهیدسپاسی می‌گوید راه درستی نیست این‌که به صورت آزمایشی فقط هواداران برای پرسپولیس و استقلال به ورزشگاه می‌روند و شهرهای دیگر هم می‌توانند از هوادارانشان بهره ببرند.
علی اصغر کلانتری درباره نتایج تیمش اظهار کرد: درست است اکثراً توقع دارند که تیم ما در لیگ بماند اما مجموعه ما اگر بخواهد موفق باشد، باید فراتر از این‌ها فکر کنیم. باید تلاش کنیم تا بتوانیم در جدول رو به جلو حرکت کنیم و به رده بالاتر برسیم. بعد از سی، چهل سال کار در فوتبال می‌دانیم چگونه صحبت کنیم که تیم در شرایط خوبی قرار بگیرد و بتواند نتایج خوبی کسب کند. برخی‌ها می‌گویند فجر برای ماندن تلاش می‌کند اما باید بگویم که اصلاً این‌گونه نیست و برای بهتر شدن تلاش می‌کنیم.
او ادامه داد: بالاخره یک روز بد و یک روز خوب داریم و کار سخت است اما از عهده این تیم برمی‌آییم و می‌توانیم نتایج خوبی کسب کنیم. لیگ همین است، هر سال شگفتی‌هایی در آن دیده می‌شود. ذوب‌آهن نسبت به سال قبل تغییر کرده و استقلال، پرسپولیس و سپاهان هم در ادامه خودشان را پیدا می‌کنند. حتی گل گهر و مس رفسنجان هم تیم‌شان را به شکلی بستند که در آسیا هم می‌توانند موفق باشند. تیم‌هایی در لیگ ما هستند که می‌توانند هزینه خوب کنند و امکانات و زیرساخت‌هایشان خوب و با کیفیت است که این‌ها خیلی به آن‌ها کمک می‌کند.
سرمربی فجرشهیدسپاسی با بیان این‌که امیدوارم فجر هم روزی در مسیری حرکت کند که از نظر امکاناتی به شرایط خوبی برسد، گفت: باید در مسیری حرکت کنیم که برای ارتقای جوانان کشور و استانمان قدم برداریم. مطمئن باشید اگر تیم ما به لیگ برتر نمی‌آمد تا ۳۰ سال دیگر کسی کاری به ورزشگاه پارس و حافظیه نداشت. تا این اندازه فوتبال شیراز نزول کرده بود که زمین پر قدمت حافظیه تا چند ماه پیش، زمین خاکی شده بود و مدرسه فوتبال‌ها در آن تمرین می‌کردند. باز هم خدا را شکر که مسئولان تکان خوردند و دارند پیگیری می‌کنند.
او با بیان این‌که از چمن ورزشگاه حافظیه ایراد گرفته می‌شود،گفت: درست می‌گویند و بازی روی این چمن سخت است. ما هم در این‌گونه از زمین‌ها اذیت می‌شویم چون بازی تیم ما هم بیشتر روی زمین است. امیدوارم تا دو، سه ماه دیگر زمین ورزشگاه پارس درست شود و برویم در آن ورزشگاه بازی کنیم.
کلانتری درباره حضور هواداران در ورزشگاه‌ها گفت: ما این همه هوادار داریم که پشت درمانده‌اند. چند سال منتظر ماندند که تیم‌شان به لیگ برتر بیاید اما اکنون نمی‌توانند در ورزشگاه‌ حاضر شوند.
*احمد زنده‌روح: می‌خواهیم این روند خوب را ادامه دهیم
بازیکن خط میانی تیم فوتبال فجرشهیدسپاسی شیراز گفت: امیدوارم نتایج خوبی را در ادامه مسابقات کسب کنیم.
احمد زنده‌روح، بازیکن تیم فوتبال فجرشهیدسپاسی شیراز، درباره شرایط این تیم گفت: تا این لحظه عملکردمان خدا را شکر خوب بوده و ‌روند مثبتی داشتیم.
زنده‌روح که یکی از ستاره‌های فجرشهیدسپاسی در بازی‌های امسال بوده است، درباره وضعیت خود هم افزود: همیشه پیشنهاداتی از تیم‌های بزرگ ارائه شده اما امسال به‌خاطر خدمت سربازی در فجرشهیدسپاسی حضور دارم. امیدوارم بتوانم خدمت‌گذار این تیم باشم. از شرایطم در تیم راضی‌ام و امیدوارم نتایج خوبی در ادامه کسب کنیم.
هافبک فجری‌ها درباره وضعیت زمین فجرشهیدسپاسی گفت: واقعاً بابت چنین کیفیتی متأسفم. این زمین باعث شده نه ما بتوانیم بازی با کیفیتی نشان دهیم نه تیم‌های حریف بازی خود را انجام دهند. شأن مردم استان فارس چنین زمینی نیست و امیدوارم مسئولین به فکر حل این مشکل باشند.
زنده‌روح درباره بازی آینده فجری‌ها نیز عنوان کرد: سپاهان همیشه مدعی بوده و بازی آسانی مقابل آن‌ها نخواهیم داشت و امیدواریم بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم.
*میلاد احمدی: به خودباوری رسیده‌ایم
هافبک تهاجمی ‌و مؤثر فجری‌ها هم گفت: پس از هشت سال دوری از لیگ برتر ‌مسابقات را خوب شروع کردیم هر چند با  ۲ باخت شروع کردیم  اما به گواه کارشناسان  برابر نساجی و گل گهر حقمان باخت نبود و خوب بازی کردیم و نشان دادیم که می‌توانیم حتی مدعی باشیم.
وی اضافه کرد:پس از قهرمانی در لیگ دسته یک خوب برنامه‌ریزی شد پیش از فصل اردوی آمادگی خوبی در تهران برگزار کردیم و چندین بازی تدارکاتی هم انجام دادیم که خیلی به آمادگی تیم کمک کرد.
احمدی ادامه داد: واقعاً ۲ بازی اول که باختیم حقمان نبود و در بازی سوم مقابل تیم صنعت نفت آبادان که از تیم‌های ریشه‌دار و خوب لیگ است و برای این فصل هم خوب تدارک دیده است ‌بازی را با ۲ گل زیبا  بردیم و این شروع خوبی بود و بعدهم مقابل استقلال تهران خوب کار کردیم  و توانستیم بازی را به تساوی بکشانیم.
وی در مورد گل سه امتیازی که برابر پیکان به ثمر رساند نیز گفت: ‌روند رو به  رشدمان ادامه یافت تا اینکه برابرپیکان هم خوب بازی کردیم و یک گل مدرسه‌ای به ثمر رساندیم و با دادن ۲۰ پاس به گل رسیدیم.
هافبک تیم فجر که در لیگ دسته یک هم گل حساسی برای تیمش به ثمر رسانده بود، ‌ادامه داد:  وقتی بازی مالکانه و با کسب نتیجه انجام می‌دهی ماحصل یک کار تیمی ‌است و همه در زدن این گل سهیم بودند و من هم تلاش آن‌ها را به گل تبدیل کردم.
وی بیان کرد: ‌کلانتری سرمربی تیم آنالیز خوبی از بازی‌ها دارد، برابر پیکان هم یک زمان بازی مالکانه انجام ‌می‌دادیم و یک زمان هم توپ به آن‌ها می‌دادیم و با برنامه‌ای که پیاده کردیم  توانستیم تیم خوب پیکان را که در بالای جدول حضور دارد، شکست دهیم.
احمدی در مورد بازی برابر سپاهان که چهارشنبه سوم آذرماه در شیراز برگزار می‌شود، هم گفت: تیم ‌سپاهان در این سال‌ها خوب برنامه‌ریزی کرده و موفقیت‌هایی هم داشته‌اند، آن‌ها همیشه از تیم‌های مدعی بوده و در این فصل از لیگ برتر هم مدعی قهرمانی است و در لیگ قهرمانان آسیا هم حضور دارد.
وی اضافه کرد: با همه احترامی‌که برای تیم سپاهان قائل هستیم، ما هم فجر شهیدسپاسی هستیم و نشان دادیم دربرابر تیم‌های مطرح خوب بازی می‌کنیم و برای اینکه به بالای جدول برسیم فقط به سه امتیاز این بازی فکر می‌کنیم و امیدوارم با شکست تیم خوب سپاهان دل هواداران تیم که از حضور تیم محبوبشان در لیگ برتر خیلی خوشحال هستند را شادترکنیم.   
او گفت:‌ زمین بازی بسیار مهم است و هر چقدر صاف، هموار و یکدست باشد به کیفیت بازی هر ۲ تیم کمک می‌کند و ما نیز به غیر از  ورزشگاه حافظیه زمینی دیگر نداریم و مجبوریم در همین زمین بازی کنیم تا ورزشگاه پارس شیراز آماده ادامه مسابقات لیگ برتر شود.   
احمدی از سردار بوعلی به دلیل حمایت از تیم تشکر کرد و افزود:‌ مجموعه‌ای یکدست و همدل هستیم که همه می‌کوشند تیم موفق شود و در ادامه مسابقات هم حرف‌های بیشتری از تیم ما خواهند شنید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی